Zdroj: Pixabay.com

Zdá se, že se život v karanténě na několik týdnů všude na světe zastavil. Je to ale skutečně tak? Deštné pralesy zažívaly opět těžké časy.

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


Na jedné straně je svět dočasně uchráněn od vysokého znečištění způsobeného lidmi, zatímco na druhé straně, někteří těžaři využívají světa bez lidí, aby mohli vypalovat Amazonský prales dle svého gusta. Od začátku tohoto roku bylo v Amazonii registrováno 12 958 ohnisek požáru. Minulý rok touhle dobou to bylo jen 4 691.

Amazonský prales, hustě zalesněná oblast panenského lesa o rozloze více než 34 milionů hektarů, kde existuje více než 13 443 druhů rostlin a zvířat, podléhá nárůstu vypalování. Těžařské společnosti využívají krizovou situaci a karanténu ve svůj prospěch. Vypalují amazonský prales dle své libosti, protože jim v tom v těchto dnech nikdo nezabrání.

Podle územního informačního systému SINCHI Institute bylo v období od 1. do 31. března tohoto roku zaznamenáno 12 953 ohnisek, což je rapidní nárůst oproti stejnému období v minulém roce, kdy bylo toto číslo „jen“ 4 691. Lesní požáry v Amazonii tak vzrostly o 276 %.

Zdroj: morezprav.cz, Teplotní body

Společnost pro udržitelný rozvoj jižního Amazonu (Corpoamazonia), pověřená péčí o přírodní zdroje hned několika oblastí potvrzuje, že těžařské společnosti využívají opatření spojená s šířením koronaviru, aby vypálily větší území lesa. Corpoamazonia tak vyzývá vládu, aby přijala naléhavá opatření namísto nečinného přihlížení. Dále vyzvala také celou Amazonskou komunitu, aby se spojila a přeměnila se ve strážce a ochránce přírody.

Zdroj:morezprav.cz

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě