Zdroj: Pixabay.com

V jisté anekdotě na otázku, proč k sobě vnukové a prarodiče mají tak blízko, zazní odpověď: Protože mají společného nepřítele. Jako vtip je to dobrá hláška, ale skutečnost je někde jinde. Vztahy vnuků a prarodičů jsou velmi osobité.

Babičky a dědečkové sehrávají velkou roli v růstu každého člověka, v tom, jak a co vidíme a cítíme. Děti, které měly to štěstí, že se stýkaly se svými babičkami a dědečky, mají většinou zdravější vztahy s dospělými a umějí si jich vážit. Bývá s nimi také méně výchovných problémů. Babička s dědou představují jakési přidané bezpečí, další citovou jistotu. Jsou navíc zdrojem bezpočtu zkušeností a zážitků, mají větší nadhled a často jsou schopni větší tolerance.

To však je jenom část předností tohoto zvláštního vztahu. Někteří lidé tvrdí, že láska k vnukům může být dokonce mnohem silnější než láska, kterou člověk cítí ke svým vlastním dětem. Na tomto vztahu je cosi zvláštního, cosi kouzelného.

Duchovní spojení mezi námi a našimi předky, babičkami a dědečky, je nezaujaté, je to spojení překračující rámec genetické spřízněnosti.

Je to zvláštní vztah, prohlubující dětské poznání lásky, respektu a uznání. Děti se dozvědí mnohé o tom, jak se žilo dříve. A že to je nějaký rozdíl! Vždyť společnost se stále rychleji proměňuje a srovnání dětství prarodičů s dětstvím vnoučků může být pro děti neskutečně zajímavé a přínosné. Poznají, jaké úsilí museli děda s babičkou vyvinout, aby mohli žít tak, jak žijí dnes. Na stárnoucí babiččině či dědově tváři se učí vnímat čas a jeho moc nad lidmi.

Vaši mrtví dědečkové a babičky jsou stejně jako dříve tam, kde jste trávili svůj čas s rodinou. Možná tomu dokážete jen obtížně uvěřit, ale prarodiče jsou vždycky přítomni v každé části vašeho života, žijí ve vašem srdci a jejich památka vám pomáhá určit správný směr další cesty.

Jejich přítomnost můžete vycítit i v neživých předmětech, kterých se kdysi dotýkali. Ať je to oblečení, nábytek nebo výtvory jejich rukou. Chraňte tyto věci. Chraňte památku svých prarodičů.

Babičky a dědečkové vám budou pomáhat jít dál životem a nesejít ze správné cesty, budou vám pomáhat, abyste zůstali sami sebou. Budou vám vždycky nablízku, aby vám připomínali, jak si vychutnat každý okamžik svého života.

Nikdy vás nezklamou. Zmizí a už je nebudete moci vídat, ale až to budete očekávat ze všeho nejméně, pocítíte jejich přítomnost a podporu. Úvahy o babičce a dědovi přinášejí krásné vzpomínky a vašemu tělu příznivé vibrace.

Jsou-li vaši prarodiče, nebo alespoň jeden z nich, dosud naživu, zavolejte jim! Neostýchejte se říci jim, jak rádi je máte, protože život je strašlivě krátký. Nikdo to neví líp než právě oni.

Zdroj: astroplus.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě