V pohádkách vždy existuje nějaké zaklínadlo nebo předmět, který smí hrdina použít v nesnázích, když jde do tuhého a ubývá sil. Když je nejhůř, pomůže kouzelný amulet, ochranná svíce, zaříkávadlo nebo jen prostá modlitba. Jako mávnutím proutku zmizí všechny překážky a strašáci, cesta je najednou jasná a cíl na dosah ruky.

A protože náš život se od takové pohádky ve skutečnosti vůbec ničím neliší, je docela snadné si prostřednictvím vlastní mantry nebo afirmace pomoci, až nám bude skutečně nejhůř.

Znáte to. Někdy to prostě na člověka padne. Máte pocit, že se nic nedaří podle plánu, život vám hází klacky pod nohy, zdoláváte jednu překážku za druhou, energie pomalu slábne a jeden problém střídá druhý. Valí se na vás jako divoká řeka. A sotva se “vyhrabete” na břeh, hned je tu další rána. Pokud máte pocit, že se ustavičně plavíte proti proudu, možná je na čase změnit směr. Přestaňte plýtvat drahocennou energii na všechno a na všechny, kteří si to nezaslouží, kteří za to nestojí. Místo usilovného pádlování nechte vše volně plynout. Někdy se situace vyřeší sama, až když přestaneme lpět na jejím vyřešení. Nechte to plavat.

Pokaždé, když budete mít pocit, že už neuděláte ani jedno tempo, že už nemáte vůli plout vpřed, že neovládáte vlastní loď, která se určitě každou chvíli potopí, nadechněte se, přestaňte pádlovat a opakujte si následující věty:

  • Můj život je nekonečný oceán plný možností. Jsem kapitánem své lodě a je jen na mě, jaký si pro svoji plavbu zvolím směr.
  • Naslouchám svému srdci. Je to můj vnitřní kompas, který mi nedovolí se ztratit.
  • Udávám tempo sám sobě. Nezávodím, neženu se zběsile kupředu. Ostatní lodě mě nezajímají. Nemám důvod se s nikým srovnávat.
  • Bouřky jsou na širém moři normální a čas od času prostě přijdou. Nepropadám panice. Žádná bouřka netrvá věčně a po dešti se zase objeví slunce.
  • Každý den urazím takovou vzdálenost, jaká je pro mě přijatelná. Někdy více, někdy méně. Nepřekonávám žádné rekordy, řídím se svými pocity a neplýtvám zbytečně energií na věci a situace, které nemohu ovlivnit. 
  • Když cítím únavu, spustím kotvu a dám si přestávku. Odpočívám a užívám si nicnedělání. Nemá cenu se plavit za každou cenu, za cenu vlastního vyčerpání. Dostatečná relaxace osvěží všechny mé smysly a až budu připravená (ý), mohu pokračovat v plavbě. 
  • Můj cíl je jako maják. Vím, že tam je, i když někdy proplouvám mlhou. Nesoustředím se ale pouze na jeho dosažení, protože dříve nebo později k němu dopluju. Užívám si plavbu samu o sobě, nechávám se unášet na vlnách, splývám s nimi a jsem vděčná (ý), že mohu být součástí nekonečného oceánu. 

Nikdy nepřeplujete oceán, dokud nenajdete odvahu, ztratit z dohledu břeh!

Zdroj: https://zivot-jako-hra.webnode.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png