Zdroj: Vylectese.cz

Jednoduchý a chutný recept, který určitě stojí za to si vyzkoušet. Navíc má mnoho pozitivních vlivů na naše zdraví, hormonální stabilitu a působí až na buněčné úrovni. Avokádo je takový malý zázrak. Proč?

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


Patří mezi základní suroviny v naší domácnosti, ale dodnes nikdo z rodiny neví, že tento dezert je připraven právě z něho.

Často platí, že to, co je nezdravé, nám chutná nejvíce. Kdo by si proto pomyslel, že z neskutečně zdravé potraviny lze připravit delikátní dezert?

Zpočátku nás to překvapilo a nyní to možná překvapí i vás.

O další důvod navíc, proč tento recept vyzkoušet – je nesmírně jednoduchý a skutečně velmi chutný.

Avokádo vyrovnává hladinu hormonů, zrychluje metabolismus a bojuje proti nemocem

Avokádo obsahuje steroly, jako jsou beta-sitosteroly, které mají antiestrogenní vlastnosti. Jsou schopny blokovat receptory estrogenu v jádře buňky, čímž snižují jeho absorpci. Důsledkem pak je zvýšení poměru progesteronu u žen a testosteronu u mužů.

Přečtěte si, jaké jsou příznaky hormonální nerovnováhy v tomto článku.

Většina lidí také neví, že avokádo má silné účinky proti stárnutí, které lze dosáhnout konzumací oleje i dužiny. Teprve nedávno v něm vědci objevili extrémně potentní látky chránící buňky před poškozením volnými radikály.

Složky avokáda jsou schopny proniknout hluboko do buněk, vstoupit do mitochondrií a aktivovat produkci energie. To umožní buňkám správně fungovat, a to dokonce i tehdy, když jsou neustále napadány volnými radikály.

Mitochondrie hrají velmi důležitou roli v tomto procesu. Jsou totiž hlavním nástrojem buněk pro výrobu energie, ale zároveň produkují látky, které poškozují je samotné a další objekty, které jsou součástí buněk.

Toto poškození pak ovlivňuje stárnutí. Vědci se proto snaží najít způsoby, které uvedené škody napraví. A zdá se, že ideální látkou, která dokáže regenerovat buňky, je právě avokádový olej. Tento nový objev zřejmě změní náš pohled na avokádo.

Jak uvádí Dr. Christian Cortez-Rojo:


Věděli jste, že: Podle oficiálních statistik Světové zdravotnické organizace je více než 85 % populace nakaženo parazity? Řešení naleznete ZDE…


„Avokádový olej vyvolává zrychlené mitochondriální dýchání. To naznačuje, že využití výživných látek za účelem tvorby energie pro buňky zůstává aktivní i v případě, kdy jsou napadány volnými radikály. Také se ukazuje, že tyto látky přispívají ke snížení tvorby škodlivých látek v mitochondriích.“

Další zdravotní přínosy avokáda

Avokádo je výborným zdrojem zdravých tuků, které mnohým z nás chybí. Obsahuje přibližně 20 esenciálních látek, jako třeba:

 • vláknina
 • draslík (asi dvakrát více než banány)
 • vitamín E
 • vitamíny skupiny B
 • kyselina listová
 • minerály jako vápník, sodík, železo a bor

Kromě toho podporuje schopnost těla absorbovat živiny rozpustné v tucích z jiných druhů ovoce a zeleniny, jako jsou alfa-karoten, beta-karoten či lutein.

Také se vyznačuje silnými antibakteriálními a antifungálními vlastnostmi, které podporují zdravý imunitní systém.

Obsahuje lecitin, který chrání játra před toxickým přetížením, pomáhá udržovat zdravou váhu a podporuje správnou funkci mozku.

Recept na čokoládový pudink z avokáda

Ingredience:

Na výrobu tohoto pudinku budete potřebovat následující suroviny:

 • 3 zralá avokáda (více ZDE…)
 • 1/4 sklenice (50 ml) kakaa
 • 3 až 6 polévkových lžic kokosového mléka
 • 1 čajovou lžičku vanilky
 • 2 čajové lžičky kokosového oleje
 • 2 polévkové lžíce medu

Postup přípravy:

1. Vložte všechny suroviny do mixéru a rozmixujte při vysoké rychlosti po dobu 1 minuty.

2. Krém rozlijte do sklenic nebo misek a pak dejte vychladit alespoň na 30 minut do lednice.

3. Po uplynutí této doby bude váš pudink připravený k podávání.

Přejeme dobrou chuť a pevné zdraví!

Zpracovala: Vylectese.cz

Zdroj: www.vylectese.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě