ASTROLOGOVA SOBOTA - LETNÍ SLUNOVRAT

datum 27. 6. 2014

ASTROLOGOVA SOBOTA - LETNÍ SLUNOVRAT

Ondřej Habr

Pěkný a dlouhý den všem! Dneska ve 12.51 (pro Prahu, kde se aktuálně nacházím) vejde Slunce do znamení Raka a v ten okamžik nastane i letní slunovrat.

Slunovrat je jednou z nejsilnějších dob v roce. Slunce vrcholí a dává nám symbolicky nejvíc síly. na druhou stranu je slunovrat symbolem změny. Změny polarit v přírodě a tím pádem i v nás. Od zimního slunovratu probíhá kosmický nádech, Země nabírá energii, světlo, teplo, semena... a od letního slunovratu k zimnímu existuje kosmický výdech, kdy Země naopak ze sebe vše vydává, tj. naakumulované teplo, plody, energii...

Tak symbolicky i my procházíme změnou polarity, proměnou v cítění a úhlech pohledů. Letos tento moment umocňuje i planetka Chiron, která se ve znamení Ryb otáčí a bude po následující období retrográdní. Leccos tak může v současnosti končit, respektive můžeme cítit, že nás to už nezajímá, nedáváme tomu pozornost. A naopak jiné věci nás zajímají, přitahují, spatřujeme je v nových souvislostech. Možná si říkáme, aha, tak takhle to je, to mi dává smysl! K něčemu se i znova a třeba i po čase vracíme a zjišťujeme, že problém a podstata byly někde jinde. Zkrátka tam někde v nás se mění hlubší nastavení a my reagujeme.

V současnosti můžeme pozorovat, že se čas jakoby zhušťuje, v období okolo letního slunovratu jsme nejpohyblivější, nejvíc v nohou, stoupají požadavky na nás, malé drobné, ale podle mínění některých velmi důležité věci. Vše tohle nás tlačí a vede k tomu, abychom se naučili rozhodovat s přehledem a nadhledem, abychom uměli rozlišovat nedůležité od důležitého.

Čas letního slunovratu, onen okamžik zadržení dechu mezi nádechem a výdechem je nejenom dobou bilancování, je i možností vytyčit, nasměrovat, usebrat se. Uzavřít a nechat doběhnout a otevřít se novému. Změna polarit od jinového nádechu k jangovému výdechu nám dává možnosti v nových změněných podmínkách zkusit to, co dříve nešlo a nefungovalo. Uspořádejme si své záležitosti se sebou, svými blízkými, okolím, tím, co je nad námi a radostně očekávejme věci příští.

Slunovrat je ve své podstatě úžasný čas, který se jen tak neopakuje, okamžik, který ve své jedinečnosti nám připomíná, že vše je tu pro nás poprvé a naposled a podle toho bychom měli žít.

Zdroj: https://www.facebook.com/ondrej.habr

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico