ASTROLOGOVA SOBOTA – LETNÍ SLUNOVRAT

Ondřej Habr

Pěkný a dlouhý den všem! Dneska ve 12.51 (pro Prahu, kde se aktuálně nacházím) vejde Slunce do znamení Raka a v ten okamžik nastane i letní slunovrat.

Slunovrat je jednou z nejsilnějších dob v roce. Slunce vrcholí a dává nám symbolicky nejvíc síly. na druhou stranu je slunovrat symbolem změny. Změny polarit v přírodě a tím pádem i v nás. Od zimního slunovratu probíhá kosmický nádech, Země nabírá energii, světlo, teplo, semena… a od letního slunovratu k zimnímu existuje kosmický výdech, kdy Země naopak ze sebe vše vydává, tj. naakumulované teplo, plody, energii…

Tak symbolicky i my procházíme změnou polarity, proměnou v cítění a úhlech pohledů. Letos tento moment umocňuje i planetka Chiron, která se ve znamení Ryb otáčí a bude po následující období retrográdní. Leccos tak může v současnosti končit, respektive můžeme cítit, že nás to už nezajímá, nedáváme tomu pozornost. A naopak jiné věci nás zajímají, přitahují, spatřujeme je v nových souvislostech. Možná si říkáme, aha, tak takhle to je, to mi dává smysl! K něčemu se i znova a třeba i po čase vracíme a zjišťujeme, že problém a podstata byly někde jinde. Zkrátka tam někde v nás se mění hlubší nastavení a my reagujeme.

V současnosti můžeme pozorovat, že se čas jakoby zhušťuje, v období okolo letního slunovratu jsme nejpohyblivější, nejvíc v nohou, stoupají požadavky na nás, malé drobné, ale podle mínění některých velmi důležité věci. Vše tohle nás tlačí a vede k tomu, abychom se naučili rozhodovat s přehledem a nadhledem, abychom uměli rozlišovat nedůležité od důležitého.

Čas letního slunovratu, onen okamžik zadržení dechu mezi nádechem a výdechem je nejenom dobou bilancování, je i možností vytyčit, nasměrovat, usebrat se. Uzavřít a nechat doběhnout a otevřít se novému. Změna polarit od jinového nádechu k jangovému výdechu nám dává možnosti v nových změněných podmínkách zkusit to, co dříve nešlo a nefungovalo. Uspořádejme si své záležitosti se sebou, svými blízkými, okolím, tím, co je nad námi a radostně očekávejme věci příští.

Slunovrat je ve své podstatě úžasný čas, který se jen tak neopakuje, okamžik, který ve své jedinečnosti nám připomíná, že vše je tu pro nás poprvé a naposled a podle toho bychom měli žít.

Zdroj: https://www.facebook.com/ondrej.habr


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png