Astro náhled na leden 2022

datum 18. 1. 2022
Zdroj: Pixabay.com

Slunce do 20.1. prochází znamením Kozoroha, v Kozorohu se celý měsíc nachází Venuše, 24.1.vstupuje do Kozoroha i Mars, v Kozorohu se i v letošním roce nachází Pluto. 2.1.nastává Novoluní ve znamení Kozoroha. "Čas Kozoroha" je obdobím v němž máme možnost přijmout zodpovědnost za svůj život, vzít ho do vlastních rukou a pečlivě naplánovat čemu se v daném roce budeme věnovat, čeho chceme dosáhnout (zejména v oblasti profese a kariéry), čemuž obzvláště přeje Novoluní v Kozorohu 2.1.. Je to čas přijetí sebe sama jako autority ve svém životě. Venuše procházející znamením Kozoroha nás vede k přijetí zodpovědnosti ze své vztahy, ujasnění si toho, jak náš vztah má vypadat, co my sami do vztahu dáváme a co očekáváme od partnera či partnerky. Do 29.1.2022 je Venuše retrográdní a vede nás ke zkoumání toho, zda a jak přijímáme a milujeme sebe sama, jak vyjadřujeme své city, kde máme případné bloky ve vyjadřování svých citů a čeho se bojíme v oblasti lásky a vztahů -to vše nyní můžeme léčit a napravit.

20.1.ve 3h39 vstupuje Slunce do vzdušného znamení Vodnáře (v němž setrvá do 18.2.), mezi 2.a 26.1 se ve Vodnáři nachází i planeta komunikace Merkur . "Čas Vodnáře" je obdobím, v němž si máme plně uvědomit vlastní originalitu, toužíme po svobodě na niž máme bytostné právo, máme pohled upřený vpřed do budoucnosti a můžeme začít realizovat originální nápady, které nám do života přicházejí. Důležitou roli hrají přátelé a práce ve skupině lidí, stejně smýšlejících jako my sami. Nyní můžeme odstranit případné bloky ve svém životě, to, co se již zastaralo a posunout svůj život vpřed. Od 14.1.se Merkur ve Vodnáři nachází v retrográdním pohybu a naše pozornost by měla být nasměrována nejen do vnějšího světa, ale tako do vlastního nitra, kde můžeme najít to, co je pro náš život podstatné.

18.1.v 00h48 nastává úplněk v Raku, který bude skutečně hluboce transformační (Slunce v Kozorohu se nachází v konjunkci s Plutem a obě tělesa jsou tudíž v opozici na Lunu v Raku). Hluboká transformace nastává jak v soukromém tak veřejném životě. Týká se nás všech, ale nejsilněji Raků, jež ukončují jeden cyklus a také Kozorohů (Slunce konjunkce Pluto )Do 24.1.Mars prochází skrze znamení Střelce - sílu a energii v této době nacházíme v tom, čemu věříme, v pozitivním naladění ducha a v hledání toho, co je hlubším smyslem našeho života.

Jupiter spolu s Neptunem se nacházejí ve znamení Ryb v němž můžeme rozvíjet svůj soucit, intuici, empatii, imaginaci. Štěstí a pocit spokojenosti nacházíme v plném prožití přítomného okamžiku, uprostřed přírody a v činnostech jako je meditace, modlitba či léčení vlastní duše.

Saturn nadále prochází Vodnářem a učí nás to, co co to znamená být svobodný člověk ve svobodné zemi. Skrze neochvějné překonávání překážek nesmíme cíl svobodného bytí a žití ztrácet ze zřetele.

Uran prochází znamením Býka, spolu se Severním lunárním uzlem (Dračí hlava) a učí nás nebát se dělat změny, které pomohou náš život osvobodit od toho, co nás omezuje, učí nás nacházet svobodu v přírodě, učí nás léčit tělo skrze energii a přírodní medicínu, učí nás uvědomit si, že zdraví těla a ducha máme plně ve svých rukou a to, že základem fyzického zdraví je psychické zdraví -naladění naší psychiky ovlivňuje hormonální pochody těla i imunitní systém, a silný imunitní systém je zárukou fyzického zdraví. Mění se také naše finanční a majetková oblast

Chiron stále prochází znamením Berana a umožňuje nám léčit bloky a traumata v oblasti sebedůvěry, a schopnosti žít si život podle sebe sama, nikoliv podle diktátu druhých

Lilit ještě stále prochází znamením Blíženců a zřetelně ukazuje jak lze skrze informace lidmi manipulovat - zde je třeba se spoléhat na vlastní intuici a zdravý "selský" rozum a pečlivě vybírat, kterým informacím budeme věnovat pozornost.

Selena ještě prochází znamením Kozoroha - "pomoc shůry" k nám přijde, když si udržíme rovnou páteř a půjdeme cestou pravdy.

Autor: Věra Šourková

Zdroj: www.facebook.com/astrologverasourkova/

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico