Ani v lázních se neflákáme ...

datum 7. 5. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Do hlavní role aktuálních konstelací se dostává Chiron v Beranu. Ten, co hledá svou vlastní identitu a ověřuje, jestli, jak a nakolik si smí dovolit být sám sebou, aniž by se tím v očích své referenční skupiny definitivně odstřelil. Je to téma dlouhodobé, oběžná doba Chironu je zhruba 50 let, takže i jeho tranzit chvilku trvá. Je to téma na pozadí, Chiron na sebe nestrhává pozornost a dopřeje ostatním planetám jejich prostor. Takže ne, nezastavujeme teď na čtrnáct dní provoz, abychom mohli sledovat, jak se nám hojí bebí. Události přichází a odchází dál jako jindy, ale – a už jsem se prořekla – vespod probíhá ozdravný proces. Podmínky k léčbě jsou ideální! Krom působení samotného Chironu nás podrží i ostatní velké planety: Pluto, Saturn, Neptun i Uran. Tvrdou zkušenost průchodu temnou, studenou a často krutou uličkou kvadrátu osobních planet k těmto zátěžovým testům máme za sebou, teď nám tytéž planety nabízejí ochranu, oporu a pomocnou ruku. A bylo by hloupé tak vzácnou příležitost ignorovat.
Po dobu zhruba čtrnácti dní (plus/mínus, samozřejmě, proces už nabíhá a jeho dozvuky mohou být individuálně i delší) se Chiron váže trigonem a sextilem k ose uzlů, rozepřené toho času mezi Střelcem a Blíženci a můžeme nahlédnout, připustit, pokusit se napravit a vyléčit své nejbolavější místo (*). Ne trvale a navždy, neboť „nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní“ a v astrologii, která stojí na principu cyklického opakování, už vůbec ne. Přesto se nejedná o akutní ošetření rány s tím, že se nadále budu chovat jako hňup a za chvíli přijdu se zlomeninou druhé nohy. Vracíme se do situace, kterou nezvládáme, kde jsme se už tolikrát spálili, své rány tolikrát proboleli a oplakali, a většinou je nakonec opustili neošetřené s tím, že stejně žádné řešení neexistuje. Je to sice nespravedlivé, ale je to tak: jsem prostě chudák a potřebuju politovat. „Každý chlap se se mnou nakonec rozejde. Z každé práce mě stejně nakonec vyhodí. I kdybych se pokrájela, stejně nikdy nezhubnu. Ať se snažím, jak se snažím, rodičům se nezavděčím.“ … doplňte si svou vlastní obžalobu osudu.

Je to proto, že stále trváme na svém a z nějakého důvodu nedokážeme změnit svůj přístup. Neustále dokola se vracíme ke svým přesvědčením, postojům, návykům a činům, jež se opakovaně ukázaly jako nefunkční a zhoubné, ale my pro ně mám dobré důvody a přesvědčivé vysvětlení. Kdykoliv nás někdo či něco upozorní na moment, kde děláme chybu, naše ego okamžitě vystartuje s pohotovou a dokonale propracovanou argumentací. Poznáte ji snadno, vždycky začíná slovem ALE. A ta jakoukoliv možnost nápravy rovnou zazdí. Takže pokud se budeme držet téhle linky, vcelku to celé nemá žádný smysl a nechme to být. Nicméně, aktuální konstelace nám fandí, vede nás za ruku a dost možná nás protáhne červí dírou na druhý konec vesmíru, odkud nahlédneme svůj život v úplně jiné perspektivě ... a pak už není nutné vracet se do starých kolejí, když navíc pokaždé končí ve slepé uličce, že ne?

(*) A to téma … všichni ho známe, všichni ho cítíme, ale chcete-li si to ověřit v horoskopu, mrkněte se na postavení Chironu ve vašem nativu a na aktuální pozici tranzitního Chironu (11°50‘‘ Berana) nad svým radixem.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico