Alita Zaurak: ZPRÁVY Z NEBE 20.5 – 21.6

datum 25. 5. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Období Blíženců začalo už ve čtvrtek 20.5 kolem deváté hodiny večerní a přináší značné oživení a odlehčení. Vidět věci jasně a čistě, vše potřebné domluvit a vyjádřit však v tomto roce zřejmě nebude tak jednoduché. Při své snaze pochopit aktuální dění a dát si věci do souvislostí se budeme muset ponořit mnohem hlouběji a vědomě se očistit od různých neblahých myšlenkových programů a nánosů.

„CHODBA ZATMĚNÍ“ MEZI ÚPLŇKEM A NOVEM 26.5-10.6
Část období Blíženců budeme totiž prožívat pod vlivem tzv. „koridoru neboli chodby zatmění“, a to od úplňku 26.5 do novu 10.6.

Zatmění Luny v den úplňku 26.5 má vliv na psychické zdraví, na naše pocity a prožitky a přináší tedy možnost podívat se hlouběji do podvědomí, prozářit své strachy, osvobodit se od pocitů viny. Protože půjde o Lunu v pátém stupni znamení Střelce, na úrovni astrálního těla, mohou být neblahé (ovšem navigující nás od vnější povrchnosti spíše do nitra) pocity a nálady souviset s náboženskými přesvědčeními a dogmaty a traumatickými zážitky jak z dětství, tak i z minulých životů. Luna ve Střelci nám každý měsíc tiše radí, jak si s posvátnou úctou, moudře a zdravě užívat daru života a kultivovat svou životní filosofii – naslouchejme jí tedy tentokrát obzvláště pozorně. Jako obvykle pomůže, když si v čase úplňku najdeme více času na sebe, a věnujeme se “nepragmatickým činnostem” jako jsou procházky, meditace, tanec...abychom si mohli jeho vliv náležitě užít! Energie tohoto úplňku budou působit od 26.5(4.40) do 28.5 (4.25), sám úplněk a zatmění Luny bude 26.5 ve 13.20.

Zatmění Slunce v době novu 10.6 může oslabit naší sebedůvěru, imunitu, jakoby na chvíli zatemnit zdravý rozum. O to více však můžeme v takových chvílích prohlédnout léčky a pasti našeho ega, naší mysli. Můžeme se o to více vědomě uklidnit a učit se prostě být, spočinout ve svém středu, v přítomném okamžiku, děj se co děj... Opět nám pomůže když budeme více sami se sebou, dopřejeme si klid a pohodu a třeba i jednodenní “digitální prázdniny” - za odměnu se můžeme opravdu leccos dozvědět a doslova “prozřít” - vidět jasně a čistě sami za sebe vše, co bylo doposud všemožně zamlžené a zkreslené, zmanipulované vlivem okolí...Energie tohoto novu budou působit od 8.6 ve 20.49 do 11.6 ve 9.24, sám moment novu a tedy i zatmění Slunce bude 10.6 ve 12.54.

Během "koridoru zatmění" (26.5-10.6) není vhodné dělat nějaká zásadní rozhodnutí, začínat nové projekty, ženit se či vdávat atd. Spíše se naopak věnujme svému nitru, ukončujme a osvobozujme se od starých způsobů smýšlení a pociťování.
Je to doba určená k tomu, abychom se “pouštěli” všemožných názorů a často i podvědomých přesvědčení, na kterých jsme tak usilovně lpěli a ve svém životě pak zakoušeli konkrétní neblahé výsledky – nemoci, chudobu, toxické vztahy atd.
Projděme si svou knihovnu, soubory v počítači, stejně tak i lidi, či celá duchovní či náboženská společenství, kteří či která na nás mají či měli nějaký vliv. A samozřejmě poprosme svou duši a duchovní svět o pomoc při této očistě…

OBDOBÍ PO NOVU
Po novu 10.6 se takto krásně očištěni můžeme otevřít novým příležitostem, inspirativním setkáním, začít studovat a též vyjadřovat slovy či jinými způsoby svá poselství světu.

MARS V RAKU
Koncem května nás v procesu vnitřní práce podpoří trigon Marsu v Raku a Neptuna v Rybách, který nastane 31.5.

Boží “neptunický” impuls nám pomůže udělat či spíše prožít určitá osvobozující rozhodnutí, pomůže rozpustit naše všemožné závislosti a strachy. Naším “pracovním nástrojem “v těchto dnech může být především představivost a intuice, rovněž bude vhodné pobývat blízko vody, ideálně ve vodě(-:, praktikovat všemožné očistné koupele a rituály.
Opozice Marsu a Pluta nastane ve dnech kolem 6.6 a řádně prověří naší psychickou sílu a odhodlání uskutečnit své dlouhodobé záměry, zároveň intuitivně procítit a jaksi uvolnit se z přílišné zaťatosti a umíněnosti. Vnímejme tento poměrně náročný moment jako takové spočinutí na dlouhé cestě a načerpání psychických sil. To nám pomůže udělat své putování k cíli mnohem příjemnějším a smysluplnějším. Určitě se však nevrhejme do krajností - připomínám, že tato konstelace probíhá v době výše zmíněného “koridoru zatmění”.

Mars v Raku může být statečným rytířem, stejně tak ovšem v nezpracované podobě zbabělcem, manipulátorem, slabochem...Strach a zastrašování je vždy velmi mocnou zbraní temných sil – období Marsu v Raku, které nastává jednou za 2 roky(tentokrát od 23.4 do 11.6) využijme tedy k hluboké práci se svými nejhlubšími obavami a nejistotami , které mohou jakoby zevnitř přitahovat skutečná reálná nebezpečí a náročné situace. Pomůže třeba i řádný pitný režim, detoxikace vody v těle, případně i půst, v každém případě zdržet se alkoholu, přemíry masa a podobných spíše zatemňujících prostředků, obzvlášte ve dnech novu a před ním. Pozornost věnujme svému domovu a upravujme jej tak, aby nám v něm bylo skutečně dobře!

TRIGON JUPITERA A VENUŠE
Náročnou situaci vnitřního bojovníka Marsu v Raku zjemní romantický vodní trigon neboli příznivé propojení Venuše v Raku s Jupiterem v Rybách, ve dnech kolem 4.6. Můžeme si užít opravdu hluboké léčení a rozpouštění především v oblasti rodinných vztahů a s tím spojených všemožných traumat. Tento trigon bude také obzvláště blahodárný pro ženy jako požehnání a iniciace na cestě k vědomé a posvátné ženskosti a sexualitě.

KVADRATURA NEPTUN-MERKUR
Do toho ovšem přichází i druhá kvadratura Merkur-Neptun ve dnech kolem 6.6. Je to opravdu mocný souboj víry, bezpodmínečné lásky a odevzdání a intelektu, rozumu, vědy. Výsledkem může být nebezpečný chaos pocitů, informací, vedoucí místy až k fanatismu a fatálním rozhodnutím. Doporučuji oddělit tyto dva projevy: dát si třeba nejprve meditaci, poslechnout hudbu, napojit se, naladit v tichosti a klidu do roviny Jednoty a všeobjímající Lásky (Neptun) a teprve poté vyjádřit a sdílet své prožitky a pocity (Merkur), třeba i nějakým uměleckým, nenásilným způsobem. Stejně tak si po přečtení zpráv z vnějšího světa dopřejme čas a jistý meditativní odstup na jejich procítění a strávení, vyvarujeme se tak přílišného zahlceni a informační otravy a možná i stavu “lehkého šílenství”(-:
Tato kvadratura je trojnásobná, její vliv jsme zažili či zažijeme také 23.5, 6.6 a 7.7, v podstatě je takto zabarveno celé toto zhruba 1,5 měsíční období.
Merkur je celkově retrográdní až do 22.6, obzvláště v době koridoru zatmení tedy bude vhodné dořešit situace z minulosti, které mohou někdy až zcela nemístně „ťukat na dveře“. V Blížencích, ve znamení své vlády se Merkur v tomto roce mimořádně dlouho - od 5.5 do 12.7.

Zásadní konstelací měsíce je ovšem druhá kvadratura Urana v Býku a Saturna ve Vodnáři, která nastane přesně 15.6 krátce po půlnoci. Souboj svobody a omezení, který se protáhne až do konce roku 21, se nyní dostává do své vrcholné fáze. Chceme-li přispět k harmonizaci této velmi náročné konstelace planet, ptejme se, co pro nás znamená skutečná svoboda a co jsme či nejsme pro ní ochotni udělat! Nezbytnost změnit zásadně přístup k životu na zemi, v ženském a mužském těle, přístup k tématu obživy a vlastní hodnoty a důstojnosti už můžeme vnímat řadu let. Konkrétní situace započaté v roce 2020 nám ve výsledku mají pomoci tyto změny urychlit a hlavně uskutečnit...
Druhá kvadratura, probíhající po novu v Blížencích na úrovni mentálního těla může také svým tlakem pomoci “otevřít oči” našim doposud nevidomým a nechápajícím spoluobčanům.

MARS VE LVU A VENUŠE V RAKU
Změnu k lepšímu a více životní energie, radosti a odvahy přinese jistě vstup Marsu do znamení Lva, přesně 11.6 v 15.35.
Konečně budeme moci řádně “zařvat” a naplno projevit své schopnosti, talenty, pustit se do toho, co jsme již dlouho odkládali, co nás baví a těší!
Citlivá vodní Venuše v Raku (od 2.6 do 27.6) nám pomůže hluboce prožívat “spřízněnost duší”, celkově tak prohloubit a zlepšit milostné i rodinné vztahy, rozvíjet uměleckou představivost, zaplnit domov a svým způsobem i rodnou zemi láskou a péčí. Ohnivý a zdravě sebevědomý Mars ve Lvu zase posílí náš solar, tedy rovinu třetí čakry, naší hrdost a důstojnost, pomůže nastavit si a udržet své hranice. Tato krásná milostná dvojice Mars ve Lvu Venuše v Raku nás bude provázet a inspirovat též k výletům a obdivování krás naší rodné země! Stejně jako k tvoření domova, zlepšování a prozařování atmosféry v něm. Tato kombinace Marsu a Venuše bude trvat od 11. do 27.6.

LETNÍ SLUNOVRAT
Letní Slunovrat, tedy z astrologického hlediska vstup Slunce do znamení Raka, nastane přesně 21.6 v 5.33. V těchto dnech se zkusme co nejvíce uvolnit a též pobývat v přírodě, uzemňovat se, ideální jsou opět koupele v řekách, jezerech, rybnících...Tato doba je každoročně, ovšem tentokrát obzvláště vhodná i k početí dětí, založení rodiny, obřadnému započetí stavby domu atd.

Přátelé, přeji vám přese všechno krásné prožívání tohoto poněkud nestabilního období! Dýchejme pokud možno zhluboka a udržujme klid mysli, pozorujíce dění zlehka nezaujatě, abychom se mohli v pravou chvíli a na správném místě aktivně projevit a zapojit se do revolučního dění a osvobozujících procesů tím správným způsobem!

Radostně zdraví vaše věrná astrologyně
Alita Zaurak
Letní semináře v Domě Slunce u Berounky zde:
KURZ ASTROLOGIE A TAROT:
KURZ TVOŘENÍ BUDOUCNOSTI:
Galerie Za zrakem - možnost pořídit si reprodukci mých obrazů-mandal zde:
Audionahrávky vedených meditací k zakoupení zde:
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico