Alita Zaurak - Zprávy z nebe 20.3 – 19.4 2021

datum 23. 3. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Ohnivé a intenzivní období Berana začíná v tomto roce v sobotu 20.3 v 10.39 a přináší nám energii nových začátků a celkového probuzení, nastartování a restartování…

Týden od 20.3 do úplňku 28.3 je obzvláště vhodný k tvoření budoucnosti, pozitivnímu naladění se na dění během celého následujícího roku! Zaséváme semínka svých budoucích aktivit a ptáme se citlivě a láskyplně sami sebe co vlastně chceme dělat, co nás baví a působí nám radost, tj. co je “to naše”, co je naším bytostným záměrem, proč jsme sem přišli, kvůli čemu se zrodili…

Mars v Blížencích a jeho akční a dobrodružné hledání pravdy:
Vládce Berana Mars se nalézá ve znamení Blíženců (od 4.3 do 23.4) – důležité je tedy správně se vyjádřit, sdělit světu o svých schopnostech, talentech, rovněž však s respektem a pokud možno vědomě mluvit, myslet, komunikovat tak, aby výsledek byl opravdu konstruktivní, aby došlo ke vzájemnému pochopení a hlavně užitečnému propojení a vědomého propojení jednotlivců do smysluplných skupin a společenství!
Hned 22.3 se Mars v Blížencích dostane do trigonu (pozitivní vztah) se Saturnem ve Vodnáři. Symbolicky jde o perfektní spolupráci a propojení otce a syna. V těchto dnech se budeme moci soustředit na to, co máme dělat, vybrat si z mnoha možností to podstatné, zacházet efektivně s informacemi, ukončit chaotický “boj za pravdu” a dát mu mnohem efektivnější podobu než doposud! Je to skvělý moment k zahájení dlouhodobých projektů, spojených s obchodem, předáváním informací atd.

Mars se však vzápětí, ve dnech kolem 24.3 dostane do kvadratury (napjatý aspekt) s Merkurem v Rybách – v tyto dny buďme opatrní na to, co a komu říkáme, píšeme apod. -Může docházet k mnohým nedorozuměním, zmatkům, obzvláště, když budeme chtít sdělit něco „citlivého“…Než něco uděláme a rozhodneme, naciťme si v tichu a klidu, co je za tím, případně pokud na nás někdo zaútočí slovy, stáhněme se do klidu, abychom lépe porozuměli motivům jeho chování…

Vzápětí však následuje jeden z nejsilnějších tranzitů rokuMars ve spojení se vzestupným uzlem v Blížencích, přesně 26.3 v 16.34. V dlouhodobém procesu “hledání pravdivých skutečností” (vzestupný uzel je v Blížencích od 5.5 2020 do 18.1 2022) může dojít k poměrně zásadnímu zlomu. Mars dodá tomuto bodu potřebnou sílu, potřebnou k protržení závoje iluze. V tyto dny se opravdu intenzivně ptejme, přejme si “vidět realitu takovou, jaká je”, čistě a nezkresleně!!! Ať už se to týká našeho osobního života či aktuální situace lidstva! Dům horoskopu, kde se konjunkce ve 14. stupni Blíženců nalézá, pomůže upřesnit, jaké konkrétní životní oblasti se posun a prozření týká, kde dostaneme zásadní impuls k posunu!

Mars se dále dostane do kvadratury s Neptunem ve dnech kolem 9.4. Bojovník za pravdivé vidění a pojmenování věcí a skutečností bude skrytými silami umlčován, možná se poněkud kontraproduktivně bude mísit naše touha po ideálním duchovním světě s někdy až příliš reálnými informacemi a skutečnostmi, o kterých se dozvíme.

Saturn ve Vodnáři se ve dnech kolem 10.4 dostává do harmonických aspektů s liniích evoluce v Blížencích a Střelci a pomůže nám v tom všem zmatku se řádně zorientovat – zastavit se a uvidět, v jaké fázi cesty ke svobodě se právě nalézáme a kudy dál!

Opravdu blahodárný a podpůrný trigon Marsu s Jupiterem ve Vodnáři nastává ve dnech kolem 17.4! Učitel svobody Jupiter ve Vodnáři podpoří mladičkého studenta, bojovníka a hledače pravdy. Tento aspekt může vést i k sjednocení různých jednotlivců či skupin do té doby oddělených či dokonce zbytečně rozhádaných. Možná přestaneme zbytečně mentálně bojovat sami se sebou i s druhými lidmi, sjednotíme se jak uvnitř tak i navenek!

Merkur v Rybách a v Beranu – po útlumu nastává informační projasnění a prozáření:

Merkur se od 15.3 do 5.4 nalézá ve znamení Ryb, v místě svého vyhnanství a pádu zároveň. Informace, které se dozvídáme v tomto období, nás někdy mohou všemožně mást, rozrušovat a hlavně zahlcovat. Můžeme se však při jistém naladění, zklidnění a bytostném zájmu zachytit sdělení „shůry“, z duchovního světa. Ideální je tedy velmi pečlivě vybírat, čemu a komu naslouchat a hlavně upřednostňovat mlčení před unáhlenými reakcemi, kterými můžeme chaos ještě posílit! Naprosto ideální je aspoň krátkodobý „informační půst“ ke strávení informační potravy přijímané během celého uplynulého roku. Spojení Merkura s Neptunem nastává ve dnech kolem 30.3 (přesně ve 4.23): využijme tento moment k hlubokému ztišení se, k meditaci a prostě “vypnutí se z běžné reality” abychom se mohli dozvědět odpovědi na otázky, do-pochopit situace a záležitosti, které se nám během roku děly… Odpovědi mohou přijít spíše v prožitkové podobě pocitů, obrazů, básní, vizí… a díky tomu, že se uvolníme, pustíme se svého lpění a snahy vše kontrolovat a budeme ochotni vnímat a naslouchat…

Merkur v Beranu nám od 5.4 pomůže naplno a intenzivně se vyjádřit – vyjádřit své talenty, potenciál, své potřeby, svá bytostná přání! Bude to rovněž spíše v kreativní, ohnivé, možná i bouřlivé, revoluční podobě. Merkur ve znamení Berana bude krásně podporovat s Marsem v Blížencích: obě „prohozené“ planety se dostanou do podpůrného aspektu sextil (“pomoc na poslední chvíli”) přesně 17.4., již po novu v Beranu, což bude opět skvělý moment pro započetí něčeho nového, tentokrát už mnohem konkrétněji. Boj za pravdu zde získá mnohem konstruktivnější podobu! Když doplníme trigon Marsu s Jupiterem rovněž 17.4, máme tu v těchto dnech příznivou konfiguraci aspektů v energiích vzduchu a ohně! Akční Merkur na jejím vrcholu bude jako spouštěč probuzení a oživení. Mnohé doposud zamlžené informace a situace se náhle projasní, poskládají se a nastane určitý posun, tolik důležitý v tomto roce Saturna, roce “Cesty ke svobodě”!

Vlivy Venuše:
Venuše v Beranu nás až do 15.4 inspiruje k láskyplnému sebepřijetí, práci s vnitřním dítětem, uzdravování zranění z raného dětství – obzvláště ve dnech kolem 28.3 kdy nastává konjunkce (spojení) Venuše-Chiron-Slunce v 9. stupni Berana.
Vstup Venuše do Býka (15.4 – 9.5) přinese již příjemnější prožitky – sladkost, něhu, užívání si „malého štěstí“, darů a radostí života v těle. Začíná voňavé období jara a stejně jako květiny v přírodě se otevírají naše srdce a můžeme čerpat energii a emocionálně se obnovit a osvěžit! Obzvláště období mezi 15. a 27. dubnem, tj. po novu do úplňku, je vhodné k otevírání se lásce, hojnosti, kráse, dobru, příjmu vyživujících energií…

Přeji všem mnoho radosti, třeba i bez příčiny a bytostné rozhoření se, probuzení, rozpomenutí se na to, kdo jsme a co tu děláme!

S láskou a poděkováním za vaší pozornost a podporu
Vaše věrná astrologyně Alita
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico