26. prosinec – dvanáct dní a nocí od Vánoc po Tři krále se nazývá různě, naši předkové jim říkali černá zima, losovní dny, nečisté dni, drsné noci, nebezpečné dny nebo také prostě koleda. Tato doba je v literatuře velmi podrobně a důkladně popsaná, těchto dvanáct dní bylo dobře známo našim předkům a to nejen Slovanům, ale i Germánům a Keltům.
V tento čas se říše mrtvých, říše dosud nenarozených a říše živých volně prolínají, síly temna, chladu a smrti dosahují svého vrcholu. V těchto dnech se v našich lesích zjevuje divoká jízda, mrtví bojovníci na koních následováni svými mrtvými psy. Před těmito i jinými démony je nutné se chránit, mají volný přístup do našich domovů, pokud tomu nezabráníme. K tomu slouží například jmelí nebo břečťan a různá vykuřovadla.
Tyto dny mají nad našimi životy mimořádnou nadpřirozenou moc. Co se nám v tuto dobu zdá, to se také vyplní, stejně jako to, co si v těchto dnech budeme usilovně přát. Ale pozor na to, co si přejeme, žádný čas totiž není horší a nebezpečnější než těchto dvanáct dní v roce a musíme mít stále na paměti, že je třeba se obracet ke světlu, nikoli k temnotě.
Veškerá činnost je utlumena, lidé se soustředí na své nitro, na komunikaci se svými zemřelými předky, po tuto dobu je zapovězen i sex.
Každý z těch dvanácti dnů symbolizuje jinou kvalitu, například měsíce v následujícím roce, vliv na úrodu, dobré časy, dokonce i smrt králů a vladařů, nemoci a utrpení. A to vše podle počasí, které v těchto dnech panuje. Například dnes je den druhý a k tomu se říká: Bude-li třpytiti jakožto zlato, drahé bude obilé, měj za to. Nebo pokud bude v tento den foukat silný vítr, tak: Málo se obrodí vína, pro hřích je na nás ta vina. Ale především každý z těchto dnů představuje měsíc v roce, dnes je tedy únor. Zdá se, že bude studený a jasný.

Zdroj: https://www.facebook.com/

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png