Zdroj: Pixabay.com

Zkusme se na chvíli zamyslet, jak pomoci a více se starat o naši planetu i zvířata. Realita nám ukazuje, že je skutečně třeba změn v našem chování. Jistě každý můžeme udělat aspoň maličkost, kterou přispějeme.

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


Vážení přátelé,

bylo 22. dubna, datum, které je stanoveno jako Den Země. Dovolujeme si zaslat zamyšlení s výzvou:

Naše planeta ukazuje lidem svoji sílu. Lidstvo, jak víme, bohužel, neplní funkci dobrého správce a ochránce života a živých tvorů na Zemi.

Denně dochází k zabíjení a masakrování stamiliónů zvířat jen kvůli pojídání lidmi, ročně je to 60 – 70 miliard celosvětově! Nepočítaje ryby, mořské živočichy, šneky, žáby… Země je plná násilí na zvířatech, pro konzumaci, pro kožešiny a kůži, pro pokusy, pro zábavu, pocit moci, peníze… Země je plná násilí páchaného silnějšími lidmi na těch slabších.

Svou činností ohrožuje lidstvo vlastní existenci. Produkcí masa přispívá 14 – 15% ke koncentraci skleníkových plynů (metan, oxid uhličitý, oxid dusný), (některé zdroje uvádí i 30 %) a to je více než z dopravy (14 %), maso je hlavní příčinou likvidace pralesů a odlesňování, znečištění vody a vzduchu, nedostatku pitné vody, ztrát biodiverzity – rostlinných a živočišných druhů.

 

Z naší planety je to až 70 – 80 % zemědělské půdy, která jsou využita na plodiny zvířatům nebo pastvu zvířat . Pokud by byly pěstovány rostliny na přímou konzumaci lidmi, nasytí se celá planeta, nikdo nebude hladovět a ještě zbyde. Je znám obecný příměr: 1 ha nasytí 2 konzumenty masa nebo 20 a více osob na rostlinné stravě…samozřejmě podle druhu a výnosů plodin, podle půdy.

Zvířata však nepotřebují žít v tomto ohromném množství, zažívat umělou reprodukci, vysokou porodnost s velkým počtem mláďat, mrzačení, týrání, utrpení, živoření v klecích a v halách, skončit bolestivě a předčasně: buď na jatkách v zemích s křesťanským základem, kde jsou omráčena před vykrvením nebo pod rukama vyznavačů islámu, kteří jim krk přetnou za plného vědomí a týrání.

Viry pocházející z týraných, umučených zvířat na trzích, v klecích, v průmyslových koncentrovaných chovech, v transportech, v laboratořích, jsou odpovědí Země na brutální činy, které člověk páchá na zvířatech a přírodě po mnoho století.

Poslední dění na naší planetě snad již nemůže nikoho nechat na pochybách, že zásadní změna jednání lidstva je nutná. Pokud se lidstvo nezlepší, planeta a vesmír budou ve svých „opatřeních“ pokračovat.

Nejen třídit odpad a vytvářet ho méně, nejen omezovat plasty a nakupovat do látkových tašek, nejen omezovat chemické čistící prostředky, cesty auty a letadly, nejen zachraňovat žáby migrující přes silnice, nejen sekat trávu kosou, abychom sekačkami nerozřezali živočichy v ní ukrytě… Je nutné „vzít rozum do hrsti“ a prozřít: rostlinná strava + AHIMSA (nenásilí), to je cesta z bludného kruhu utrpení na Zemi. Je známa již od pradávna. 

Cesta ahimsy dodá vnitřní radost, jedinečné spojení se zvířaty, napojení na přírodu, jaká člověk konzumující živé tvory nemůže nikdy zažít. Lehkost a vnitřní čistotu.

Veganských receptů je plný internet, včetně videí s přípravou jídel a návodů, můžete projít např. www.countrylife.cz  Udělejte tak pro sebe, zvířata, planetu a mír. Děkujeme.

 

Poselství indiánů kmene Kogi

——————————————————————

TULENI – KANADA: podpořte, prosíme, svým hlasem ukončení zabíjení tuleňů v Kanadě, pro jejich kůži a srst. Můžete se připojit k petici org. PETA za zastavení dotování tohoto zabíjení. Anebo můžete napsat přímo na web premiérovi Kanady, návrh textu uvádíme zde 9. 4. 2020

PETICE – TRHY v ČÍNĚ: můžete se připojit k petici pro vládu ČR, aby žádala Čínu o ukončení trhů se zvířaty. O trzích přineseme další informace.

——————————————————————-

Doporučujeme eticky-eko-výchovná videa pro zhlédnutí dětmi i dospělými. Obě videa, české verze z naší produkce, mají délku 17 – 20 minut. Materiály pro následné aktivity s dětmi

ZEPTEJME SE ZVÍŘAT

HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA A MY

———————————————————————-

Děkujeme za každou finanční podporu

Naše novinka – VAKY na záda: Vegan for animals

 

Přejeme Vám hodně zdraví a energie.

Za tým Společnosti pro zvířata srdečně

Dita Laura, Michala, Jaromíra

 

Společnost pro zvířata (Society for Animals, CZ) 
Michelská 5, 140 00 Praha 4, Dům ochránců přírody 
facebook.com/spolecnostprozvirata.cz 

www.spolecnostprozvirata.cz 
č. účtu: 15 81 82 860/0300


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě