A kámen promluvil

datum 26. 7. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Nikdy nevíte, čím vás příroda může překvapit. S rostlinami i kameny lze mluvit, a dokonce jim náš hlas prospívá. Co se ale stane, když k nám třeba takový kámen promluví?

Doba čtení 3 min.

Cesty k sobě


Muž se zahradou mi dal malé políčko - to zní nadneseně, ale líbí se mi, jak to zní. Je to zkrátka malý kousek půdy, abych si zasadila bylinkovou zahrádku, kterou jsem tolik chtěla. Vlastně ani nevím, kdy jsem se mu zmínila, že toužím po bylinkové zahradě, ale on mi to připomněl sám a kousek mi vyhradil.

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Měla jsem obrovskou radost - vlastní bylinková zahrádka. Nejen, že miluju byliny, ale taky miluju byliny v kuchyni a bylinky jako součást života.

Měla jsem velké plány a nakonec zůstalo u jednoduchosti a skladby rostlin co můj byt a mužova zahrada dali, neboť má oblíbená zahradnice Dobeška, na jejíchž sazenice jsem spoléhala, na prázdniny zavřela.

Do bylinkové zahrady jsem zanesla i kameny. Kameny, které mám ráda, a se kterými rozmlouvám. Ano, slyšíte dobře. Je jedno jestli tomu věříte, či ne, kdybyste uvěřili a sami si to vyzkoušeli, zjistíte, že to umíte taky, ale protože tomu nevěříte, že je to možné, tak jste ochuzeni, o tuhle úžasnou schopnost:)

No, ale muž mi dal do té mé zahrádky taky kámen. Dával mi ho v kuchyni u kávy. Kámen to je velice barevný, silný, ale zároveň hodně veselý. Řekla bych, že je to nejveselejší kámen, který jsem kdy měla v ruce.

Říkám muži, že se ho může na něco zeptat? Muž se v takových to situacích na mě dívá s úsměvem chápavého lékaře, který zná poučku ze studií, že bláznům se nemá odporovat. Ale taky je v něm trochu smíšek posměváček a zároveň ten, který si říká, co kdyby to všechno byla pravda...

A tak se tak ledabyle zeptal: Zeptej se ho, zda budeme spolu?

Ouu.. Tak tohle se kamenů normálně neptáme, vlastně nikdy se neptám na budoucnost a až takto konkrétně. Ale protože mám ráda dobrodružství a všechno je jednou poprvé, tak jsem se zeptala.

Kámen se začal smát. První vrstva jeho smíchu byla z toho, že ho vnímám, že si s ním jdu povídat. Měl z toho velkou radost a těšil se na komunikaci. Další vrstva smíchu byla nad mou otázkou. Pobavilo ho, že muž mě miluje a chce opravdu vědět, zda se mnou bude do konce života, což v tomto okamžiku bylo jeho přání. Další vrstva byla již s úsměvem na rtech, zda to o kameni lze říci, ale zároveň s veškerou moudrostí jeho vlastní.

"Tohle je vztah napsán v osudu, sama víš, co znamená. Ano, budete spolu, navždy spolu tady a teď. Tenhle vztah je nový, láskyplný, transformační, naplňující, ale novým laskavým způsobem, díky tomu, jací jste a kdo ve skutečnosti jste. Důvěřuj tomuto vztahu, miluj tento vztah, miluj tak, jak miluješ nyní a tento vztah bude věčný. Oba chcete, aby to byl ten vysněný, neskutečný vztah, o kterém si jen sníme a vy jste ti, kteří mohou sny změnit ve skutečnost. Tak co si vybereš? Je to ten vysněný vztah? Budete spolu navždy?

Uau... projela mnou vlna radosti, ale zároveň strachy. Ucítila jsem, co to znamená takový vztah, jakou sílu nese a co dokáže tvořit - vytvořit, když se mu oba plně oddají. Poděkovala jsem kameni, a vrátila se na zem, netvořit žádné představy, domněnky a očekávání. Jen být a nechat věci ať se stanou. Co se má stát, stane se a já jen mohu nést energii lásky a důvěry v celý tento proces.

Žít tady a teď a užívat si každou vteřinu života, to je to, co nyní můžeme, všechno ostatní jsou programy z mysli, není potřeba nic vymýšlet, ale jen věřit, snít a žít.

Už dávno vím, že se všechno stejně děje samo a není v našich silách to změnit, ale jen žít. Jsme pozorovateli našeho života a v tom je ta svoboda a lehkost.

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Autor: Život ze srdce

Zdroj: zivot-ze-srdce.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico