7 nejlepších potravin, které byste měli jíst pro potlačení příznaků stárnutí

datum 13. 6. 2019

Zářivá a krásná pleť začíná tím, co jíte. Avšak existují potraviny proti stárnutí, které mohou pomáhat i trochu jiným způsobem.

Přečtěte si, jak si udržíte mladistvý vzhled a zároveň dobré zdraví do vysokého věku.

7 nejlepších potravin proti stárnutí

1. Avokádo

Avokádo je plné zdravého tuku, známého jako mononenasycená kyselina, která pomáhá hydratovat vaši pleť.

Tentýž zdravý tuk vám může pomáhat absorbovat některé živiny a vitamíny potřebné pro vaši pleť. Avokádem můžete nahradit majonézu a vysokotučné salátové dresinky.

„Avokádo vám umí dodat hodně vlákniny a chutě, a abyste se zasytili, nepotřebujete ho hodně,“ říká dietoložka Elisa Ziedová, autorka knihy Younger Next Week.

2. Borůvky

Borůvky obsahují více antioxidantů než jakákoliv jiná potravina.

Dodávají vaší pokožce extra ochranu před poškozujícími volnými radikály, které jsou výsledkem stresu, vystavování se slunci, a dokonce nadměrného cvičení (zejména běhu).

1/2 sklenice borůvek denně vám pomůže předejít poškozování buněčné stavby, která může vést k jemným rýhám, ztrátě pevnosti a vráskám.

 

3. Brokolice

Brokolice působí proti stárnutí a má protizánětlivé účinky, je to elektrárna nabitá vitamíny C a K, vlákninou a celou řadou antioxidantů, kyselinou listovou, vápníkem a luteinem.

Vaše tělo potřebuje vitamín C pro tvorbu kolagenu, hlavní bílkovinu v kůži, která jí dodává pružnost a sílu.

Brokolici můžete konzumovat syrovou jako rychlé občerstvení, ale pokud máte čas, před jedením ji spařte. Vaření pomáhá uvolňovat více zdravotních přínosů pro vaše tělo.

4. Zelený čaj

Podle Dr. Jalimana zelený čaj obsahuje katechiny, což je jedna z nejúčinnějších složek prevence před poškozením sluncem, jako je hyperpigmentace.

Také obsahuje polyfenoly, což jsou antioxidanty bránící poškození volnými radikály, a navíc může zvrátit účinky stárnutí.

Dávejte si 1 šálek zeleného čaje denně a už o měsíc uvidíte výsledky.

5. Losos

Losos je jedním z nejlepších způsobů, jak dostat do své stravy zdravé omega-3 nenasycené mastné kyseliny.

Některé studie naznačují, že omega-3 nenasycené mastné kyseliny, zejména z ryb, mohou bránit šíření a růstu buněk rakoviny kůže.

Dejte si za cíl sníst alespoň dvě stogramové porce lososa každý týden. Pochutnejte si na něm s celozrnnou přílohou jako salát z ječných krup nebo hnědá rýže.

6. Batáty

Pomerančová barva sladkého bramboru pochází z antioxidantu známého jako betakaroten, který se v lidském těle mění na vitamín A.

Vitamín A může přeprogramovat kožní buňky, obnovuje elasticitu kůže a také napomáhá k jemné, mladě vypadající pokožce.

Sladké brambory jsou také skvělým zdrojem vitamínů C a E, které mohou udržovat zářivost vaší pleti a chránit pokožku před škodlivými volnými radikály.

7. Ovesné vločky

Newyorská dermatoložka Debra Jallmanová, MD, autorka knihy Skin Rules, říká: „Doporučuji komplexní sacharidy, jako jsou ovesné vločky, protože mají nízký glykemický index.“

Potravinami s „nízkým glykemickým indexem“ jsou ty, které vám prudce nezvyšují hladinu krevního cukru, jako jsou bílý chléb, těstoviny a rýže. Potraviny s „vysokým glykemickým indexem“ způsobují vrásky a akné.

Ovesné vločky obsahují přírodní rostlinnou chemickou látku, která pomáhá předcházet poškozování kožních buněk, a také zklidňují podrážděnou kůži.

Zpracovala: Vylectese.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico