Zdroj: Pixabay.com

Nastává čas klidu, míru a vděčnosti. Je možné cítit nebo se plně oddat andělským energiím. Prožijme je na plno a nechme prostoupit náš život láskou a vírou. Každý po svém a přece společně. 

Doba čtení 0,5 min

Cesty  sobě


Zlatá adventní neděle je vyvrcholením duchovního času a adventu samotného i všech příprav. V moderní době je to čas výsostného shonu a snahy „dozařídit“ co se dá. Vrcholí tedy tak maximálně napětí a seznam úkolů. Je poslední nedělí před Štědrým dnem a může připadnout i přímo na Štědrý den.

Vraťme se ke kořenům duchovní tradice.

Zapalujeme čtvrtou svíčku fialové barvy. Nazývá se andělská a je představitelkou pokoje a míru.

Poklidné rozjímání, uzavírání minulého a harmonie. Naladění se na sebe a celek, ve kterém existujeme. Tichá radost z bytí na Zemi a vděčnost za vše, co jsme opustili i za to, co máme. To jsou energie poslední adventní neděle. Setkávání, vzpomínání a vzájemná podpora plynoucí z prostého bytí spolu ať už v kruhu rodiny (i té duchovní), přátel nebo duchovní skupiny. Je dobré vzpomenout i na ty, kteří možná rodinu nemají nebo jsou ve složité životní situaci a věnovat nějaký dar právě jim. Z tohoto důvodu se v čas čtvrté adventní neděle koná řada charitativních akcí. Samozřejmě si vzpomeňme i na zvířátka, která nás lidi velmi v životě podporují a často i ochraňují.

Zbývá ještě pátá svíčka (u věnců s pěti svícemi) v bílé barvě a zapaluje se na Štědrý den, kdy slunce zapadne. Symbolizuje samotného Krista, příchod Spasitele 25. prosince. 24. prosince západem slunce končí adventní období.

Najděte si dnes aspoň nějaký čas a prožijte klid, vděčnost za to, co máte a za všechny lidi ve vašem životě. Možná zjistíte, že jste o mnoho bohatší, než jste se před chvílí cítili.

Mějte požehnaný čas plný světla a vděčnosti.

Vaše Cesty ks obě

https://cs.wikipedia.org/wiki/Advent


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě