Zdroj: Pixabay.com

Třetí svíčka na adventním věnci je jediná v jiné barvě, a to v růžové. Představuje radost a často je pojmenována jako svíčka pastýřská. V moderní době ji známe spíše jako svíčku Přátelství. Postní období téměř končí a nadcházející dny získávají slavnostnější ráz.

Stříbrná neděle odkazuje právě na klid a důležitost vztahů kolem nás. Vyzívala k úklidu příbytků i našeho nitra. Poslední duchovní očista končícího roku. Místo nakupování dárků a přehlcenosti povinnostmi je lepší si uklidit v mysli, vyčistit hlavu a poklidit i prostor kolem sebe. Zapojit se může celá rodina, aby každý měl i čas pro sebe. Zkuste jít do přírody, nehledě na počasí. Vnímejte její čistotu a sílu a nechte se naplnit tímto pocitem.

Také se často navštěvovaly kostely a lidé využívali posledních dní k sebereflexi a duchovním přípravám na Štědrý den. Růžovou barvu oblékali i kněží a jen tuto neděli se mohla objevit v kostele květinová výzdoba. Vše z radosti ze zrození Spasitele. Možná vás napadají nové plány, zajímavé myšlenky. Zapište si je a dejte jim trochu energie i základ ještě v tomto roce.

Stříbrná neděle vychází na svátek svaté Lucie, která je patronkou slepých a pomocnicí při očních nemocech. Pomáhá nám také s naším vnitřním zrakem. S čistou hlavou svou cestu a směr uvidíte jasně a vždy vycítíte, jaký bude další krok.

Ať je váš čas naplněný láskou, přátelstvím a světlem.

Vaše Cesty k sobě

Zdroj:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Svat%C3%BD_Mikul%C3%A1%C5%A1

https://www.bilevanoce.cz/advent/#.X8tyKrODNPZ


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě