29 citátů Keanu Reevese, díky kterým získáte jiný pohled na život

datum 28. 11. 2019

Keanu Reeves je jednoduše skvělý a výjimečný člověk. Ani to ho bohužel neochránilo před životními strázněmi.

Dokonce i poté, co se Keanu stal světoznámým filmovým superhrdinou, jeho soukromý život byl poznamenán tragédiemi. Jeho dcerka zemřela při porodu. Jeho sestře byla diagnostikována leukémie.

S čistým svědomím můžeme říct, že tento charismatický herec na vlastní kůži okusil i ty nejbolestivější stránky života. Keanu Reeves toho proskákal opravdu dost.

Podobně jako běžný smrtelník i on jezdil každý den metrem do práce a z práce. Kromě toho anonymně založil charitativní organizaci. A nejznámější část jeho příběhu je, že se zařadil mezi ty nejznámější herce Hollywoodu.

Určitě by vás proto mohlo zajímat, jaký pohled na život může mít světoznámý herec, který toho zažil opravdu hodně. V článku vám přinášíme 29 citátů Keanu Reevese, které odrážejí jeho životní zkušenosti, moudrost a poznání.

1. Každý boj, kterým jste si v životě prošli, z vás udělal tu osobu, kterou jste dnes. Buďte proto vděční za těžké časy, protože díky nim se stáváte silnějšími.

2. Jsem přesvědčen, že život, který žijeme tady a teď, je nějakým způsobem přímo propojen se životem, který budeme žít poté, co odsud odejdeme.

3. Když je vám dvacet let, tak se na smrtelnost díváte úplně jinak, než když je vám padesát let.

4. Je mimořádně osvobozující uvědomit si, že budoucnost je jen a jen ve vašich rukou.

5. Zítřek není jistý, proto žijte dnes!

6. Smyslem umění je hledat v lidech dobro, a tak udělat svět lepším a soucitnějším.

7. Pokud nejste šťastní, měli byste změnit svůj život. Pokud se věci nevyvíjejí tak, jak si přejete, je to znamení, že byste se měli probudit.

8. Naši nepřátelé jsou někdy těmi nejlepšími učiteli. Z jejich chyb se můžeme toho hodně naučit. Destrukce v sobě často ukrývá znovuzrození.

9. Zármutek jen mění své podoby, ale nikdy nezmizí úplně.

10. Někdy nejhůře dosahujeme právě těch nejjednodušších věcí.

11. Když se na to podíváme z celkového pohledu, asi se všichni shodneme na tom, že člověk, který má vůli a odvahu, může vést úspěšný a plnohodnotný život i tváří v tvář životním tragédiím. Bez ohledu na to, co se děje ve vašem životě, máte v sobě sílu na to, abyste to překonali! Život je hoden žití.

12. Když jednou za čas uděláte něco špatného nebo nesprávného, netřeba si z toho dělat těžkou hlavu. Vašemu egu to může jen prospět.

13. Nikdo z nás se odsud nedostane živý. Proto si prosím začněte sami sebe více vážit! Dopřejte si chutné jídlo. Choďte na procházky a dopřejte si více sluníčka. Jděte k moři a skočte do těch vln.

14. Pokud jste v životě utržili ty nejtvrdší rány, ale i přesto máte odvahu chovat se k druhým živým bytostem laskavě, znamená to, že jste tvrďák se srdcem anděla.

15. Když píšete dopis, dáváte do něj něco opravdu upřímného, něco z vašeho nitra. Když píšete dopis, jedná se o zcela jiný druh myšlenek a komunikace, jako když píšete nějaký email.

16. I já jsem byl při výchově veden k tomu, abych se k druhým choval přesně tak, jak bych si přál, aby se oni chovali ke mně. Říká se tomu respekt.

17. Sny nás dokážou mnohému naučit, mohou nám toho hodně ukázat, ale dokážou nás i zmást. Jsem přesvědčen, že sny bychom neměli brát na lehkou váhu. Ať už jde v našich snech o to, že někoho hledáme, případně chceme na někoho zapůsobit, nebo jen hledáme inspiraci, ve snech se ukrývá příležitost a myslím si, že určitě není na škodu se na ně více zaměřit, pokusit se naše sny uskutečnit nebo je opravdu naplnit.

18. Když cítím, že nemám svobodu, že mě něco omezuje a že nemohu dělat to, co bych chtěl, obvykle nezůstávám v pasivitě a reaguji. Jdu proti tomu, co mě omezuje.

19. Navždy budu zamilovaný do samotné lásky.

20. Ani nevíme, jaké máme štěstí! Nuže, lidé umí být i opravdu srdeční a laskaví. Nevím, jestli se náhodou nejedná jen o přizpůsobivost, ale možná opravdu máme srdce a duši. Pak to s námi vůbec není špatné. Prostě nevím!

21. Multikulturní je tou skutečnou kulturou světa – něco takového jako čistá rasa jednoduše neexistuje.

22. Jediný člověk, který mi brání být šťastný, jsem já sám.

23. O dobrém rande mluvíme v případě, že jste vaší partnerkou zcela okouzlen a ona je stejně okouzlena vámi. V takovém případě máte pocit, že svět je zcela v pořádku a že se všechno skončí dobře.

24. Energii nelze stvořit nebo zničit. Energie plyne. Energii je třeba usměrnit, zaměřit ji nějakým vnitřním, emocionálním či spirituálním směrem. Energie se prostě musí někde projevit.

25. Když se jednou pominou lidé, které miluješ, zůstaneš opravdu sám.

26. Zemi a nebi děkuji každý den za příležitosti, kterých se mi dostalo.

27. Občas se natolik ztrácíme v stereotypu našich všedních dní, že zcela zapomínáme najít si čas pro sebe a vychutnat si krásy života. Někdy jsme opravdu jako takoví zombie. Zvedni hlavu, rozhlédni se kolem sebe a vytáhni si ta sluchátka z uší. Pokud je někdo v tvé blízkosti, jen řekni „ahoj“. A když vidíš někoho, kdo je na tom opravdu špatně, obejmi ho.

28. Učte se pozorně vnímat druhé lidi a svět kolem sebe. Je to celkem jednoduchá schopnost, díky které to můžete dotáhnout hodně daleko.

29. Jistěže věřím v Boha i ďábla. Ustálená a naivní představa je, že Jeden z nich má dlouhou bílou bradu a Druhý drží v ruce vidle. Nemyslím si však, že je tomu tak. Ve skutečnosti mohou vypadat úplně jinak.

Zdroj: mocvedomi.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico