Zdroj: Pixabay.com

2. světový pochod za mír a nenásilí vyšel 2. října 2019 z Madridu, v Mezinárodní den nenásilí. Půjde směrem do Afriky, Severní Ameriky, Střední a Jižní, skočí do Oceánie, přejde Asii a nakonec do Evropy. Zpět do Madridu dorazí 8. března 2020, na Mezinárodní den žen.

Celou planetu obejde za 159 dnů. Odhaduje se, že 2. světový pochod projde více než 100 zeměmi a stovky tisíc aktivistů se zúčastní této celosvětové akce.
MISE
* Odsuzovat nebezpečnou světovou situaci s rostoucími konflikty, zvýšenými výdaji na zbrojení, zatímco v rozsáhlých oblastech planety žije mnoho obyvatel bez dostatku potravy a vody.
* Pokračovat ve vytváření povědomí o tom, že lidský druh může otevřít svou budoucnost pouze prostřednictvím „míru“ a „nenásilí“.
* Představit si různé a velmi rozmanité pozitivní akce, které lidé, kolektivy a národy vyvíjejí na mnoha místech směrem k uplatňování lidských práv, nediskriminace, spolupráce, mírového soužití a neútočení.
* Dávat hlas novým generacím, které chtějí převzít zodpovědnost a zanechat své stopy, instalovat kulturu nenásilí v kolektivní představivosti, ve vzdělávání, politice, ve společnosti… Stejně tak jako během několika let ekologické povědomí.

PLAKÁT ZDE

V České republice se připojujeme a plánujeme během tohoto období celou řadu akcí.
Panelová diskuze: Představují jaderné zbraně pro Českou republiku bezpečnostní riziko?
*
 Promítání dokumentárního filmu “Začátek konce jaderných zbraní” v Praze
*
 Společná meditace, žádost, fireshow a zpěv


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě