15 povahových rysů introvertů, kterým většina lidí nerozumí

datum 14. 10. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Jací jsou doopravdy introverti a co by vás ani nenapadlo, že umí? 15 jejich méně známých povahových rysů vám je přiblíží.

Doba čtení 5 min.

Cesty k sobě


Introverti mají jisté způsoby chování, které mohou ostatní považovat za zvláštní. Když se zeptáte introverta, zda je to dobře, možná se tomu zasměje.

Být introvertem může být dar, záleží však na tom, koho se ptáte. Extrovertům připadá jako podivín. On má zatím ale k tomu, co dělá, dobrý důvod.

Je mnoho věcí, které o introvertech vůbec netušíme.

Zde proto přinášíme několik neznámých faktů o této skupině lidí:

15 faktů o introvertech, o kterých nevíme

1. Rozveselují se sami

Občas dávají přednost vlastní společnosti. Mají rádi své vlastní nápady, sny, tvorbu, knihy, filmy a odpočinek, a občas sami sebe upřímně rozesmějí.

Rozesmějí i vás, ale jen tehdy, když se cítí natolik příjemně, aby se s vámi podělili o svůj humor. Jsou to rození komici, což do značné míry vysvětluje, proč si všímají toho, čeho si jiní všimnou jen zřídka.

2. Potřebují být sami, aby si dobili baterky

Lidé je považují za společensky nemotorné, plaché a nudné. Ale asi nic nemůže být vzdálenější pravdě.

Váží si skutečných vztahů (více ZDE…) a vedou dlouhé, hluboké rozhovory. Nejsou plaší, ale chtějí se vyhýbat interakcím, které nemají smysl.

To je důvod, proč nechtějí mít kopu přátel jen proto, aby je měli. Potřebují být sami, neboť být ve společnosti mnoha lidí a čelit jim je vyčerpává.

3. Mají i nemají rádi lidi

Na lidech mají rádi to dobré. Poznávají, jací skutečně jsou, a cítí se s nimi příjemně, když nemluví. Rádi poznávají jejich autentickou stránku.

Co se jim nelíbí, jsou falešní lidé, pomlouvání, rozhovory o počasí anebo něčem, co nevede k vytváření lepšího zítřka.

Introvert si klade otázku: „Měl bych tě poznat, nebo ne?“  Rychle si uvědomí, s kým se chce přátelit, a s kým ne.

4. Přáli by si, aby jiní lidé milovali stejně hlubokou láskou jako oni

Jelikož hodně přemýšlejí a záleží jim na skutečných vztazích, milují hlubokou láskou. Velmi často se stává, že svého partnera milují více, než on miluje je.

Říká se, že obvykle se dají dohromady s extrovertem, což vysvětluje, proč svého partnera milují více.

Často o něm přemýšlejí, chtějí ho lépe poznat a pochopit, proč je takový, jaký je, a vymýšlejí hlouposti, jen aby mu lahodili.

5. Loajalita je pro ně velmi důležitá

Když vynaloží námahu, aby vás poznali, hodně pro ně znamenáte. Své přátele neberou na lehkou váhu, což znamená, že do vás investují hodně času, lásky, soucitu a podobně.

Chtějí stát při vás a být skutečnými přáteli, což znamená, že byste je neměli od sebe odhánět, bagatelizovat jejich přátelství ani jim ubližovat.

Pokud si tyto lidi proti sobě poštvete, hluboce se jich to dotkne. Své přátele si vybírají moudře. Pokud máte jednoho takového, má vás rád a nesmírně si vás váží.

6. Nemají rádi neočekávané návštěvníky

Nemají rádi nic neočekávaného, zejména neočekávané návštěvy. Svůj program mají detailně rozplánovaný a vše musí být na minutu přesně.

Vědí, co mají dělat. Nemají rádi rozptylování. Když je navštívíte bez ohlášení, narušíte jim všechny plány.

Možná nemají energii anebo nejsou připraveni někoho vidět. Za každou cenu se vyhněte neohlášeným návštěvám.

7. Ačkoli tak vypadají, nemusí to znamenat, že se nudí

Introverti se dokážou bavit a nemusí při tom kolem vás poskakovat. Pravdou je, že se jen zřídka nudí, neboť jsou po většinu času zahloubeni do svých myšlenek.

Před nudou je chrání právě ony. Jsou to kreativní lidé, kteří získávají energii ze sólových činností. Buďte si jisti, že se nenudí!

Mohou být nevýslovně vzrušeni, a zároveň nehybně sedět, a vy ten rozdíl ani nepoznáte.

8. Rádi tráví čas se svými dětmi, ale i oni potřebují přestávku

Každé dítě má jinou osobnost, což znamená, že může být také extrovert.

Pozorovat extroverty při nějaké činnosti a sledovat interakce lidí může být zábavné. I přesto introvert potřebuje čas o samotě, bez dětí, aby si dobil baterky.

Introverti jsou skvělí rodiče. Jsou schopni odpovědět na otázky záhad života, jsou trpěliví, nesmírně milují své děti a je s nimi zábava. Jen jim dopřejte trochu samoty a budou v pořádku.

9. Čas od času potřebují vypadnout

Introverti nemají rádi být po celou dobu sami. Čas od času potřebují vypadnout a vidět něco nového. Rádi si zajdou na kávu, ale nemají rádi povrchní přátelství a mělké rozhovory.

Potom, co si někam vyrazí, potřebují být znovu sami. A po několika dnech poustevnictví jsou opět připraveni vyjít ven.

10. Chování vyžadující pozornost je rozčiluje

Nejsou rádi středem pozornosti a rozčiluje je, když si lidé na něco hrají, jen aby si ji získali.

Je to trochu ironie, protože jsou to velcí myslitelé (více ZDE…) a mohou toho ostatní mnoho naučit. Jen nemají rádi, když se na ně upírají všechny pohledy.

Díky svému důvtipu jsou to vynikající řečníci. Po svém projevu však neradi mluví s lidmi z davu.

11. Když nevědí, kdo jim volá, nezvedají telefon

Občas nezvednou telefon, když nevědí, kdo volá. Nejde o nic osobního. To, že právě nechtějí mluvit, může mít několik příčin. Možná jen něco řeší a potřebují o tom přemýšlet.

Možná se věnují nějakému projektu nebo jen právě nemají náladu na dlouhý rozhovor. Nemusí zvednout telefonát, když není plánovaný.

Také nesnášejí mělké řeči, a tak se pokaždé, když je to možné, vyhnou třicetiminutovému rozhovoru o hloupostech.

Raději pošlou textovou zprávu, což jim zabere pár minut, než aby mluvili po telefonu po delší dobu. Pokud se rozhodnou váš hovor vzít, berte to jako velký kompliment.

12. Obvykle vás nesoudí

Introverti jsou tiší, dobří pozorovatelé, obvykle zahloubaní do svých myšlenek. Když jsou na veřejnosti, obvykle se rozhlížejí kolem sebe.

Pozorují druhé lidi proto, aby viděli, co se děje. Občas je to zábavné. Jindy zjišťují, co se odehrává. To vede extroverty k názoru, že je potají hodnotí.

Ve většině případů to není pravda. Jen zřídka se stává, že tak činí z důvodu něčího chování. Na něco takového však neplýtvají energií.

13. Dají se snadno rozptýlit

Mít příliš mnoho podnětů pro ně není dobré. Rádi pracují v tichém prostředí, daleko od jiných. Rozptylují je určité zvuky, jako je kapající vodovodní kohoutek, nerytmický buchot a celá řada zvuků, které jdou na nervy.

Uklidňující zvuky jim nepřekážejí. Rozptylovat je může i pohyb v jejich zorném poli.

Rozptylují a znervózňují je osoby, které na ně zírají anebo jim stojí za zády. Když něco dělají, nestůjte za nimi.

14. Nemají špatnou náladu

Introverti obvykle nad něčím přemýšlí. Dělají to celý den. Jejich mozky jsou v neustálém chodu. Když je někdo vidí, nevyhnutelně si vytvoří názor, že mají špatnou náladu.

Nic nemůže být dále od pravdy. Pokud se introverta zeptáte, zda je šťastný, obvykle vám řekne, že ano.

Pokud se s nějakým seznámíte a považuje vás za skutečného přítele, půjde o jednoho z nejzajímavějších lidí, s jakými jste si kdy povídali.

15. Občas dokážou být duší zábavy

To neznamená, že jí nutně musí být. Mohou to dělat ze zdvořilosti, protože chtějí být dobrými hostiteli, nebo to dělají kvůli nějakému jinému závazku.

Introvert má schopnost bavit ostatní. Ale ne vždy se mu do toho chce. Musí se k tomu nutit, protože to z něho nevychází přirozeně, což je důvod, proč si váží skutečného přátelství a skutečných rozhovorů.

Abyste zabavili dav na nějakém večírku, musíte mluvit o triviálních věcech a uchylovat se k povrchnímu materiálu. To vyžaduje okázalá gesta a přehnané grimasy. Introvert je toho všeho schopen, ale dělá to s nechutí.

Závěr

Důležité je uvědomit si, že nemůžete říkat, že „všichni“ introverti anebo extroverti dělají to, nebo ono. Možná zjistíte, že některý z uvedených rysů máte i vy.

Radujte se ze všeho, co vás dělá jedinečnými. Jak introverti, tak extroverti umí být úžasní lidé. S introvertem však musíte mít trpělivost, pokud chcete zjistit, co se v něm skrývá.

A čekat se rozhodně vyplatí. Možná vás jejich „podivínství“ pobaví.

Zdroj: powerofpositivity.com

Zpracovala: Mocvědomí.cz

Zdroj: mocvedomi.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě