Není žádné tajemství, že lidé chtějí žít co nejdéle. Podle Světové zdravotnické organizace je očekávaná průměrná délka života celosvětově kolem 72 let (u nás o pár let více).

To není až tak moc, že ano? Když ale budete vědět, co může pozitivním a negativním způsobem ovlivňovat vaše zdraví, dá vám to sílu změnit své každodenní návyky.

Recept na nesmrtelnost jsme zatím sice neobjevili, ale chceme se s vámi podělit o tajemství dlouhověkosti od muže, který se dožil 114 let.

Tajné ingredience dlouhého života

Bernardo LaPallo se narodil roku 1901 a zemřel v roce 2015. Svůj dlouhý život připisoval hlavně zdravému stravování.

Jak svého času uvedl: „Lidé se mě ptají, co dělám, že si udržuji mladý vzhled a vitalitu,“ řekl LaPallo, „a já jim odpovím, slyšeli jste to staré rčení? Jste to, co jíte.“

Jeho každodenní menu sestávalo z množství bio zeleniny a ovoce. Za klíčové ingredience však pokládal pět zvláštních potravin. A my vám nyní prozradíme, které to jsou.

1. Královna koření – skořice

Snižuje riziko onemocnění srdce a rakoviny.

Skořice není jen chutné koření. Známá je i svými účinnými léčivými vlastnostmi. Skutečně pomáhá při léčbě rakoviny, srdečních onemocnění a bakteriálních a houbových infekcí.

Může také pomáhat v boji s virem HIV.

2. Dar z nebes – čokoláda

Snižuje hladinu cholesterolu.

Našemu zdraví může prospívat i pojídání čokolády. Tato potravina má celou řadu pozitivních účinků, počínaje snižováním hladiny cholesterolu, až po předcházení poklesu kognitivních schopností a napomáhání překonat stres.

Pokud tedy toto lahodné mistrovské dílo kvůli své postavě odmítáte, máte dobrý důvod k tomu, abyste ho vyškrtli ze seznamu zakázaných produktů.

3. Přírodní antibiotikum – česnek

Předchází Alzheimerově chorobě a demenci.

Česnek je znám tím, že předchází Alzheimerově chorobě a demenci, snižuje riziko srdečního selhání, detoxikuje tělo a bojuje proti různým onemocněním.

Jsme přesvědčeni, že pokud česnek ještě nemilujete, po přečtení všech ověřených zdravotních přínosů, které nabízí, ho budete chtít mít plnou kuchyň.

4. Přípravek na všechny nemoci – med

Má antiseptické, antioxidační a antibakteriální vlastnosti.

Tento úžasný včelí produkt se v medicíně používá již více než 5 000 let. Je přírodním lékem na množství chorobných stavů a známé jsou i jeho antiseptické, antioxidační a antibakteriální vlastnosti.

Kromě toho ho někteří lidé používají pro kosmetické účely.

5. Olej života – olivový olej

Snižuje riziko cukrovky 2. typu.

Podle odborníků je pro nás dobrý i extra panenský olivový olej. Je bohatý na zdravé, mononenasycené tuky, které udržují mozek a srdce zdravé.

Kromě toho má pozitivní vliv na kognitivní funkce, obsahuje velké množství antioxidantů a může snižovat riziko cukrovky 2. typu a rakoviny.

Jsme přesvědčeni, že tato fakta stačí na to, abyste nahradili olej z jakýchkoliv semínek olivovým.

Některé další tipy Bernarda LaPalla

Bernardo LaPallo potvrdil, že nebyl nemocný ani jediný den svého života. Kromě konzumace výše uvedených potravin se řídil tátovou radou.

„Říkal mi, abych nejedl běžné červené maso. Řekl, abych se mu vyhýbal. Nejez hot-dogy, hranolky a žádné takové věci.“

K některým dalším zdravým návykům, které pěstoval, patřily ranní procházky, hraní šachů a luštění křížovek. Ty Bernardovi napomáhali k jasné mysli a tomu, aby zůstal aktivní.

„Vzpomínám si dokonce na věci, které mi říkával táta, když mi bylo jen osm let,“ často říkal.

Zdroj: brightside.me, Zpracovala: Vylectese.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě