V určitém okamžiku svého života nebo za určitých okolností se cítíme tak trochu ztraceni.

Vedle spousty rozhodnutí, která musíme udělat, vedle spousty nezodpovězených otázek týkajících se naší existence, vedle spousty povinností lhát, se může naše představa o životě pokazit.

Jako lidé chceme automaticky znát odpovědi na všechny otázky, ale bohužel život nefunguje tímto způsobem.

Jednoduše dělejte vše nejlépe, jak víte, pomocí toho, co vám bylo dáno. Pokuste se žít svůj život podle vlastních zásad a přesvědčení i během těžkých chvíl.

Kdykoliv, kdy budete mít pocit, že jste ztratili smysl pro orientaci, podívejte se na následující citáty, které vás přivedou na tu správnou cestu:

1. Pamatujte, že vaše současná situace není váš konečný cíl

To nejlepší teprve přijde. Nemusíte mít vše, co si teď představujete.

Jednoduše dýchejte, těšte se ze své životní cesty a neberte život příliš vážně. Pokud se budete více snažit a věřit hlavně sama v sebe, dostanete se tam, kam chcete.

2. Špatné věci, které se nám v životě dějí, nás někdy přivedou na cestu těch nejlepších věcí, které se nám kdy staly

Nemůžete předem vědět, jaký vliv bude mít vaše momentální situace na vaši budoucnost, ale většinou nás nejtěžší životní zkoušky připraví na krásný nový začátek.

Věřte tomuto procesu a spolehněte se na svou rodinu a přátele, kteří vás v těžkých časech neopustí. Jakmile budete ve svém srdci cítit bouři, věřte, že po ní vyjde slunce.

3. Pokud se vám nelíbí, kde jste, hýbejte se. Nejste strom

V životě musíme přijmout rozhodnutí, ale častokrát jsme psychicky paralyzováni, když přemýšlíme o svém dalším kroku. Zůstáváme v práci, kterou nenávidíme, ve městech, které se nám nelíbí, a to jen kvůli rodině nebo ze strachu změnit svůj život.

Ale na to, abychom žili šťastný a plnohodnotný život, je změna prostě nutná. Svůj život můžete kontrolovat, a proto se můžete rozhodnout, jak se bude dále vyvíjet. Ujistěte se, že vždy budete naslouchat svému srdci.

4. Nemůžete začít novou etapu v životě, pokud se budete držet minulosti

Nezapomeňte se ohlédnout zpět, abyste viděli, do jakého bodu váš život dospěl, ale nepřejte si vrátit čas. Když se cítíte ztraceni, vzpomeňte si na to, co jste se v životě naučili a dívejte se dopředu, na všechny dobré věci, které vás čekají.

5. Pokud se neotevřou, nejsou to vaše dveře

Když se cítíte ztraceni, nezapomeňte, že pokud na své cestě narazíte na překážky, můžete se stále otočit a najít jinou cestu. Existuje mnoho cest, na které se můžete vydat a stále můžete hledat tu správnou cestu pro vás. Dopřejte si čas a nepokoušejte svůj osud. Nikam nespěchejte.

6. Někdy je třeba vyjít ven na vzduch a připomenout si, kým jste a kým chcete být

Cítít se ztraceni někdy znamená, že jste neměli dostatek času na to, abyste se spojili sami se sebou. Procházka v přírodě, nebo jen relaxace daleko od hluku a shonu města, by vám dodaly jasnost, kterou vaše mysl potřebuje.

7. Někdy stačí jen mluvit s tříletým dítětem, abyste znovu pochopili svůj život

Jako dospělí máme tendenci cítit se v životě ztraceni, protože jsme toho hodně prožili a museli jsme zvládnout mnohé zkoušky. Časem se naše rány sice zacelí, ale poznačí nás to natolik, že se chováme cynicky a jsme uzavření.

Nicméně povídat si s malým dítětem nám pomůže, abychom se cítili lépe, protože dětem se zdá být život velice pěkný.

8. Naslouchání a mlčení jsou napsány stejnými písmeny. Popřemýšlejte o tom

Když se v životě cítíte úplně ztraceni, nezapomínejte věnovat svou pozornost tomu, co slyšíte v tichu. Utište svůj vnitřní hlas a najdete přesně to, co potřebujete.

9. Někdy je lepší přestat nad vším tolik přemýšlet a prostě jít za hlasem svého srdce

Možná je váš pocit ztráty v životě výsledkem nadměrného přemýšlení. Chcete-li najít svou cestu, následujte svou intuici a nikdy se nevzdávejte. Buďte vytrvalí a neumožněte vašim negativním myšlenkám, aby vás stáhly na dno.

10. Nemusíte všemu do detailu rozumět, abyste se v životě pohnuli vpřed

Někdy stačí jediný krok, aby se vám ukázaly dveře u schodiště, které jste hledali. Stačí jen následovat své srdce a udělat správné rozhodnutí, namísto toho, abyste stále čekali na to, že se objeví dokonalá odpověď.

11. Nikdy si nepřestávejte věřit, protože zázraky se dějí každý den

Když se cítíte ztraceni, udržte si svou víru a věřte našemu vesmíru. Utrpení prožíváme proto, abychom si vzali poučení, a tma je nezbytná k tomu, abychom si vážili světla.

Určitě najdete svou cestu – jen pokračujte dál a nedovolte, aby vás falešné myšlenky přivedly na nesprávnou cestu.

Zdroj: mocvedomi.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě