Víte, co obsahují různé vitamíny, doplňky stravy, bylinky a jiné zdravé potraviny, které konzumujete?

Když si je v obchodě kupujete, automaticky předpokládáte, že jsou bezpečné. Neplatí to vždycky.

Je pravdou, že výrobci doplňků stravy a zdravých potravin dosahují při výrobě produktů lepších výsledků bezpečnosti než farmaceutické firmy, které jsou odpovědné za tisíce úmrtí ročně.

Ale na druhé straně je třeba si přiznat, že i v odvětví výrobců doplňků stravy a zdravých potravin se vyskytují nedostatky.

Výsledkem je, že tyto produkty obsahují mnohé skryté toxiny. V dnešním článku si řekneme více o tom, na které věci byste si měli dávat pozor.

1. Maltodextrin

Jedná se o poměrně velký problém.

Pokud jakýkoli přírodní produkt, který si koupíte, obsahuje maltodextrin, je vysoká šance, že pochází z geneticky modifikované kukuřice od známé firmy Monsanto.

2. Aspartam

Aspartam (E951) je známý neurotoxin a karcinogen. Donedávna se přidával jako umělé sladidlo převážně do žvýkaček, light nebo „dietních“ nápojů a potravin určených pro cukrovkáře.

V poslední době je však z nepochopitelných příčin přidáván i do vitamínových doplňků stravy, dokonce nejednou určených dětem.

Proto pokaždé, když kupujete vitamíny, zkontrolujte na obalu, zda neobsahují tuto toxickou látku.

3. Sójové a rýžové proteiny

Téměř 100 % „přírodních“ sójových výrobků prodávaných v současnosti, je vyráběno z čínských surovin, u kterých byla použita poměrně toxická hexanová extrakční metoda.

Všechny výrobky z Číny, případně produkty, které obsahují složky vyrobené v Číně, je proto nutné podrobit dodatečné kontrole a být ostražití.

4. Vysoké množství hliníku v produktech určených na detoxikaci

Stránka Natural News pomohla odhalit hliník v obsahu 1200 ppm (jednotek na milion) v jednom populárním detoxikačním přípravku.

Výsledkem bylo stažení uvedeného produktu z amerického trhu a poskytnutí náhrady zákazníkům ve výši přes 1 milion dolarů.

5. Olovo a arsen v bylinkách z Číny

Zřejmě jste již slyšeli o tom, že Čína patří mezi nejvíce znečištěné země na světě. I přesto dnes z Číny dovážíme mnoho druhů ovoce, zeleniny a bylinek.

Nejčastěji se jedná o česnek a zázvor. Tyto druhy zeleniny proto kupujte raději z jiných zemí, pokud je to možné.

6. Anorganické minerály v levných doplňcích stravy

Vápník v levných vitamínových a minerálních doplňcích stravy často představuje pouze pomleté mořské mušle a ulity.

V případě hořčíku se nejednou jedná o levný oxid hořečnatý, který je těžce vstřebatelný a pro tělesné buňky obvykle nevyužitelný.

7. Karagenan

Organizace The Cornucopia Institute nedávno publikovala varování o karagenanu v potravinách.

Říká, že karagenan vyvolává záněty trávicího traktu, včetně vysokého rizika vzniku rakoviny tlustého střeva u laboratorních zvířat.

Karagenan byl nalezen v mnoha potravinách, včetně těch v bio kvalitě. Nejčastěji byl objeven v mléku pro kojence a produktech pro vegany.

8. Akrylamid

Akrylamidy nejsou ingredience, proto je na etiketách nikdy nenajdete.

Jedná se o vedlejší produkty výroby s karcinogenními účinky. Vznikají při vystavení sacharidů vysokým teplotám, jako například při výrobě bramborových lupínků, ale i běžného pečiva.

Čím více je těsto spálené, tím má vyšší obsah akrylamidu.

9. Ukrytý glutamát sodný (MSG)

Skrytý a nedeklarovaný glutamát sodný (E621) je v potravinářském průmyslu velkým problémem.

Pokud se totiž nepřidává přímo, stále může být součástí jiných surovin při výrobě potravin. Z uvedeného důvodu se neuvádí na obalech.

10. Fluor v zeleném čaji

Zelený čaj je znám tím, že je často kontaminován vysokým obsahem fluoru. Jedná se o poměrně frustrující fakt, neboť ve své podstatě je zelený čaj fenomenálně dobrá a zdravá potravina.

Zdroj: www.vylectese.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě