Víte, co obsahují různé vitamíny, doplňky stravy, bylinky a jiné zdravé potraviny, které konzumujete?
Když si je v obchodě kupujete, automaticky předpokládáte, že jsou bezpečné. Neplatí to vždycky.
Je pravdou, že výrobci doplňků stravy a zdravých potravin dosahují při výrobě produktů lepších výsledků bezpečnosti než farmaceutické firmy, které jsou odpovědné za tisíce úmrtí ročně.
Ale na druhé straně je třeba si přiznat, že i v odvětví výrobců doplňků stravy a zdravých potravin se vyskytují nedostatky.
Výsledkem je, že tyto produkty obsahují mnohé skryté toxiny. V dnešním článku si řekneme více o tom, na které věci byste si měli dávat pozor.
Jedná se o poměrně velký problém.
Pokud jakýkoli přírodní produkt, který si koupíte, obsahuje maltodextrin, je vysoká šance, že pochází z geneticky modifikované kukuřice od známé firmy Monsanto.
Aspartam (E951) je známý neurotoxin a karcinogen. Donedávna se přidával jako umělé sladidlo převážně do žvýkaček, light nebo „dietních“ nápojů a potravin určených pro cukrovkáře.
V poslední době je však z nepochopitelných příčin přidáván i do vitamínových doplňků stravy, dokonce nejednou určených dětem.
Proto pokaždé, když kupujete vitamíny, zkontrolujte na obalu, zda neobsahují tuto toxickou látku.
Téměř 100 % „přírodních“ sójových výrobků prodávaných v současnosti, je vyráběno z čínských surovin, u kterých byla použita poměrně toxická hexanová extrakční metoda.
Všechny výrobky z Číny, případně produkty, které obsahují složky vyrobené v Číně, je proto nutné podrobit dodatečné kontrole a být ostražití.
Stránka Natural News pomohla odhalit hliník v obsahu 1200 ppm (jednotek na milion) v jednom populárním detoxikačním přípravku.
Výsledkem bylo stažení uvedeného produktu z amerického trhu a poskytnutí náhrady zákazníkům ve výši přes 1 milion dolarů.
Zřejmě jste již slyšeli o tom, že Čína patří mezi nejvíce znečištěné země na světě. I přesto dnes z Číny dovážíme mnoho druhů ovoce, zeleniny a bylinek.
Nejčastěji se jedná o česnek a zázvor. Tyto druhy zeleniny proto kupujte raději z jiných zemí, pokud je to možné.
Vápník v levných vitamínových a minerálních doplňcích stravy často představuje pouze pomleté mořské mušle a ulity.
V případě hořčíku se nejednou jedná o levný oxid hořečnatý, který je těžce vstřebatelný a pro tělesné buňky obvykle nevyužitelný.
Organizace The Cornucopia Institute nedávno publikovala varování o karagenanu v potravinách.
Říká, že karagenan vyvolává záněty trávicího traktu, včetně vysokého rizika vzniku rakoviny tlustého střeva u laboratorních zvířat.
Karagenan byl nalezen v mnoha potravinách, včetně těch v bio kvalitě. Nejčastěji byl objeven v mléku pro kojence a produktech pro vegany.
Akrylamidy nejsou ingredience, proto je na etiketách nikdy nenajdete.
Jedná se o vedlejší produkty výroby s karcinogenními účinky. Vznikají při vystavení sacharidů vysokým teplotám, jako například při výrobě bramborových lupínků, ale i běžného pečiva.
Čím více je těsto spálené, tím má vyšší obsah akrylamidu.
Skrytý a nedeklarovaný glutamát sodný (E621) je v potravinářském průmyslu velkým problémem.
Pokud se totiž nepřidává přímo, stále může být součástí jiných surovin při výrobě potravin. Z uvedeného důvodu se neuvádí na obalech.
Zelený čaj je znám tím, že je často kontaminován vysokým obsahem fluoru. Jedná se o poměrně frustrující fakt, neboť ve své podstatě je zelený čaj fenomenálně dobrá a zdravá potravina.
Zdroj: www.vylectese.cz
Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.
Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.
Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika