Zpráva z budouctnosti
Může Vám to připadat trochu zvláštní, ale představte si, že Vám tuto zprávu posílá někdo z roku 2050. Ano, někdo, kdo žije v budoucnosti, 37 let od dnešního dne.

Žiji v době, kde ničivé povodně střídají nekonečná sucha. Na ledovce se koukáme jen z dokumentů, stejně jako na některé ostrovy, které pomalu ale jistě mizí pod stoupající hladinou oceánů. Dopady změn klimatu jsou denní realita. Neúroda, nemoci, povodně, konflikty – utíká a umírá kvůli nim stamiliony lidí.

Příroda je úplně jiná, než si pamatuji z mládí, vymřela spousta druhů, v oceánech je více plastů než ryb a z kdysi nekonečných porostů deštných pralesů nezbylo skoro nic. Pamatuji si, jak nám učitelé vyprávěli o tom, jak spalování uhlí a ropy může poničit naší planetu.

Prý změna klimatu. Bylo to tak daleko a tak abstraktní, ale tak důležité! Naše generace promarnila svou šanci zachovat svět pro naše děti tak jak jsme ho znali. Oni se teď proto musí učit jak přežít v pekle, které jsme jim vytvořili. Vy máte stále čas na změnu, ale ten se krátí…

Na nic nečekejte a přidejte se k lidem, hnutím a organizacím, kterým není lhostejné, jak bude vypadat váš svět za několik desítek let.

Přitom stačilo tak málo, ukázat sílu jednotlivce, organizovat se, být aktivní a prosazovat změny, které by chránili tuto křehkou planetu a ne jen krátkodobé zisky.

Je Vás dost, máte čas, nástroje i informace. Nepromrhejte tuto šanci jako my, příroda za to stojí!

www.greenpeace.cz