Zdeněk Troška, závěr jeho nové knihy Nebe v hubě 2
Mějte se krasopisně,usmívejte se a těšte se z každého dne. Protože záleží jen a jen na nás,jakým si ho uděláme. Každý máme v sobě dost síly, abychom nepříznivé věci ¨zvenčí k sobě nepustili a ohlídali si svou vnitřní zahradu radosti. J e přece tolik krásných věcí kolem nás, tolik lidí se srdcem na správném místě, jen se umět na chvilku zastavit, rozhlédnout a znovu uvidět, zastavit se a  znovu uslyšet. To stačí.

A hlavně nezapomeńte se usmívat ! Úsměv je nejkrásnější dárek ,který jeden druhému můžeme dát. Nic nás nestojí, ale přinese a dodá tolik radosti, že si to kolikrát ani neuvědomíme. Usmějte se na zcela neznámého člověka na ulici. Ten je třeba sám a najednou bude mít pocit, že si ho ještě někdo všiml, že pro někoho existuje a bude mít po celý den dobrou náladu. Už to je dneska strašně moc. Usmějte se ráno  na prodavačku, až půjdete koupit chleba a mléko. Ta z toho také není bůhvíjak šťastná že Vás musí obsluhovat, ale když se na sebe vzájemně usmějete, všechno bude hezčí.

A dámy, vy byste se měly usmívat od rána do večera. Protože vězte, že úsměv je váš nejkrásnější šperk. Co je platný zlatý řetěz okolo krku a briliantový přívěsek, když dvacet centimetrů  nad ním je nasraný ksicht?
Takže hlavně vesele, přátelé!

Úryvek z knihy Zdeňka Trošky Nebe v hubě 2

koupíte v každém dobrém knihkupectví

 

Kategorie:

Články, Ostatní