Zdeněk Hajný, Galerie Cesty ke světlu

„Pochopil jsem, že já nejsem to světlo ani jeho zdroj. Ale světlo, pravda, porozumění, poznání tu je a na mnoha tmavých místech zasvítí, jedině když je tam odrazím.“

Tel 272 950 557
Email galerie@cestykesvetlu.cz
Web www.zdenekhajny.com
Adresa Zakouřilova 955/9, Praha 4

 

Unikátní umělecký interiér se stálou expozicí děl předních českých výtvarníků Z. Čechové, M. Eremiášové, J. Š. Fialy, O. a M. Hudečkových, J. Kristoforiho, J. Nálepy, J. Skřivánka, J. Šerých, O. Zoubka a programu syntézy hudby, světelných objektů z krystalů, obrazů Zdeňka Hajného a měnícího se osvětlení představuje prostředí jediné svého druhu ve světě.

Terapeuticky využívaná galerie (doprovodný terapeutický program, práce s dětmi)

…by měla být jakousi oázou klidu a harmonie, kde by se člověk mohl nerušeně zastavit, hledat a nacházet návrat ke kráse a řádu, objevovat svou cestu ke Světlu. V galerii byl realizován projekt „přímého přenosu z krajiny srdce“, tepajícího srdce z granátu a křišťálu, symbolu univerzálního kosmického řádu umožňující interakci s divákem. Galerie byla rozšířena o unikátní prostory tvořené kombinací vitrážových objektů a hvězdných symbolů z polodrahokamů, vytvářejících střídáním přirozeného a umělého osvětlení nekonečné proměny pro oko a duši člověka. V tomto pojetí všesmyslového, ale i transpersonálního působení uměním není galerie jen pouhou klasickou výstavní síní, ale stává se novodobým sakrálním prostorem se základní křesťanskou orientací, prostředím k duševní i duchovní regeneraci a harmonii.

 

PRAHA 4, Zakouřilova 955/9, 300 m od metra C – 5min od stanice Chodov, první výstup vlevo.

Pokladna tel.: 272 950 557

 

OTEVŘENO

Galerie Cesty ke světlu, prodejna

út – ne, 14 – 19 h, večer podle pořadů.

Křišťálová čajovna od 1.9. 2014 opět otevřena!

Vstupné do galerie a čajovny 90,-Kč, děti a senioři 50,-Kč, ZP, ZTP, ZTP-P zdarma.

Ceny vstupenek na pořady 90,-Kč až 250,-Kč v předprodeji v pokladně galerie.

Vstupenka na pořad platí také pro návštěvu galerie 1/2hod před pořadem.

Kategorie:

Podporujeme