ZASTAVME TRANSPORTY s hospodářskými zvířaty na dlouhé vzdálenosti!
O utrpení zvířat spojeném s dlouhou vysilující přepravou jsme psali již víckrát. Ohromné každodenní strádání zvířat, bohužel, stále přetrvává a nabylo dalších rozměrů.

Je to až 37 miliónů hospodářských zvířat – savců (skotu, prasat, ovcí, koz a koňovitých), 1 milión ptáků drůbeže, jenž jsou ročně transportovány na dlouhé vzdálenosti po EU a ven z EU.
Posledních 5 let enormně vzrostl export zvířat z EU na Blízký východ. Jen z České republiky bylo do Turecka za rok 2016 exportováno přes 76 000 ks skotu!

 

Zvířata jsou, namísto porážky v místě svého odchovu, zcela nepochopitelně (jen z obchodních důvodů), vyvážena za účelem zabití, porodu telat, či jen krátkého výkrmu. Na přepravování, ani na dálkové dlouhé transporty nejsou zvířata uzpůsobena. Trpí fyzicky i psychicky, hynou při brutálním zacházení a zabíjení, zejména v zemích mimo EU, kde již nemají ani minimum zastání.  Jedná se většinou o země muslimské, kde jsou zvířata zabíjena bez omráčení, halal způsobem  (zaživa je jim přeťato hrdlo).  Důkazy o utrpení zvířat při dlouhé přepravě, o brutalitách při jejich porážení v zemích mimo EU a selhání legislativy a orgánů EU přinášíme zde (pozor, záběry nejsou vhodné pro děti a citlivější osoby!)

Legislativa a orgány EU mající zvířata chránit a zabraňovat jejich utrpení už desetiletí selhávají. Při ohromném objemu exportovaných zvířat by ani nebylo možné zajistit ochranu každého zvířete, i kdyby na to měly orgány EU kapacitu a vůli.  Představitelé EU se vymlouvají, že odpovědnost je na členských zemích, členské země se vymlouvají, že nemohou samy nic dělat. Nejsou veřejně dostupné údaje o celkovém počtu zvířecích obětí transportů a brutalit v místě určení – kolik zvířat bylo zraněno a jak vážně, kolik zemřelo při transportech, kolik předčasně rodilo při transportech, kolik jich zkolabovalo v místě určení…

TOTO NELIDSKÉ JEDNÁNÍ S TZV. HOSPODÁŘSKÝMI ZVÍŘATY JE NUTNÉ ZASTAVIT. POTŘEBUJEME  VAŠI POMOC

Pošlete email/dopis ministrovi zemědělství. Je odpovědný za tvoření podmínek pro obchodování se zemědělskými komoditami, za to, jakým způsobem je se zvířaty zacházeno, je dokonce garantem ochrany zvířat v ČR!

Pošlete  email/dopis zástupcům chovatelských svazů a organizací. Musí vidět, kde jejich zvířata a jakým způsobem končí, aby při prodeji dali přednost jiným nabídkám. Věříme, že mnohým z nich na zvířatech záleží.

Zapojte se to celoevropské kampaně STOP THE TRUCKS, která již vybrala přes 800 000 jmen občanů EU pod žádost na ministry zemědělství EU.

Posílejte informace vašim známým a přátelům, chovatelům, které znáte – na každém úsilí záleží, vše může pomoci. Děkujeme.

Pomáhají také osobnosti: herečky Sandra Pogodová a Iva Pazderková apelují na každého milovníka zvířat, aby pomohl. 

Do doby, než se lidé stanou vegetariány a vegany, je nutné zvířata porážet a vykrmovat co nejblíže místu jejich narození a odchovu a na delší vzdálenosti přepravovat maso a živočišné produkty.

Je nutné stanovit maximální časový limit 8 hodin pro přepravu zvířat – savců (na jatka, na výkrm, na časově omezený chov) a limit 4 hodiny pro přepravu – ptáků – drůbeže.
ZASTAVME TRANSPORTY se zvířaty na dlouhé vzdálenosti. 

ZA KAŽDOU VAŠI PODPORU DĚKUJEME. 

Sledujte informace na Fb: Společnost pro zvířata – Z. O. ČSOP

S pozdravem

Dita, Jaromíra, Pavla –  Společnost pro zvířata

Společnost pro zvířata – ZO ČSOP (Society for Animals)
Dům ochránců přírody
Michelská 5, 140 00 Praha 4, CZ

facebook.com/spolecnostprozvirata.cz
spolecnostprozvirata.cz

č. účtu: 158182860/0300