ZAPOJÍŠ SE? EKOVÝZVA TĚ POTŘEBUJE!
Rok se s rokem sešel a naše brněnská skupina dobrovolníků Greenpeace připravuje druhý ročník projektu EKOvýzva. Startujeme už 19. února. Zapojte se také!

V minulém roce jsme omezili maso i palmový olej, kupovali lokální výrobky či žili životy bez plastu. Každý z nás si na měsíc vyzkoušel, jaké to je žít ještě ohleduplněji k životnímu prostředí. A občas to byla pořádná dřina.

Možná se k nám někteří z vás přidali už v loňském roce, nebo jste alespoň sledovali naše měsíční zážitky a zkušenosti. Pokud ne, máte letos jedinečnou možnost to změnit. Navštivte naše webové stránky www.ekovyzva.cz!

Letos se můžete těšit na šestnáct vyzyvatelů a vyzyvatelek. Sledovat můžete například Rudu, který začne nakupovat pro celou rodinu výrobky bez palmového oleje, Lukáše, který bude kompostovat, nebo Katku, která se rozhodla vyzkoušet si dumpster diving (záchranu potravin, které se vyhazují). Já osobně chci v rámci své výzvy šířit ekologickou osvětu a ráda bych některé vyzyvatele natočila při činu.

Přijměte také EKOvýzvu a přidejte se k nám! A to buď s vlastní originální výzvou, nebo si vyberte ze seznamu nějakou, které se věnujeme. Každý člověk může začít sám u sebe a ukázat světu, že můžeme žít šetrně k životnímu prostředí.

Zapojit se můžete hned několika způsoby:

  1. Následujte vyzyvatele! Registrujte se na webových stránkách www.ekovyzva.cz.
  2. Staňte se fanoušky naší facebookové stránky a šiřte tuto myšlenku dál.
  3. Přijďte nás podpořit při závěrečné debatě, která proběhne 29. března v Brně v kavárně Anděl, kde se zároveň připojíme k Hodině Země.