Výrobce palmového oleje ztratil punc „udržitelnosti“. A co dalšího se stalo?
Poslali jsme Johnson & Johnson na dovolenou
S dvanácti tisíci podpisů obyvatel Česka jsme se vydali před pobočku Johnson & Johnson. Lidé nesouhlasí s postojem velkých nadnárodních firem, které svým jednáním ničí pralesy. Jak to celé dopadlo?
image2.jpg
ÚSPĚCH:
Dodavatel palmového oleje ztratil certifikaci
IOI Group je velkým výrobcem palmového oleje. Greenpeace podivnou činnost firmy v Indonésii dlouhodobě sleduje. I díky tomu přišla společnost o důležitý certifikát kvality. Spolupráci s ní vzápětí rozvázal gigant Unilever či Mars.
PROHLÉDNĚTE SI btn-arrow-white
image1.jpg
CHRÁNÍME:
Švédové si poslechli rachot uhelného rypadla
Protestovali jsme proti prodeji uhelných dolů a elektráren v německé Lužici. Koupit je chce česká firma EPH. Bude prodej schválen? Kolika lidem pak bude hrozit ztráta domova?
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white
image2.jpg
PROTESTY:
Lidé už nechtějí dýchat a jíst Černobyl
„Jsem v Brjanské oblasti v Rusku. Ačkoli jsme přes sto osmdesát kilometrů od Černobylu a od katastrofy uplynulo třicet let, můj Geiger-Müllerův počítač stále ukazuje zvýšenou úroveň radiace,“ píše kolega Rashid Alimov. Co dalšího prozradil o lokalitách pobliž Černobylu?
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white
image1.jpg
ZMĚŇME:
Obchodní smlouva TTIP je vyjednávána tajně
Chceme, aby úmluvu TTIP dostal na stůl český parlament. Může se totiž stát, že při vyjedávání podoby tak důležitého obchodního paktu mezi Evropskou unií na jedné a USA na druhé straně bude Česká republika zcela vynechána a pravomoce o rozhodování si ponechá EU.
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white
image2.jpg
POZVÁNKA:
Dokument ukáže krásy Antarktidy. I to, co ji hrozí
Dokument Nebe a led natočil oscarový režisér Luc Jacquet. Hrdina příběhu, polárník Claude Lorius, je považován za objevitele „globálního oteplování“, který na základě svých objevů prokázal dopad lidské činnosti na planetu Zemi.
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white