Vraťte lidem práva!
header_image
headline_img
Supermarket za domem? Benzínová pumpa v sousedství? Kácení stromů v parcích? Prozatím mají lidé právo podobu okolí svého domova ovlivnit. Jenže novela stavebního zákona by to znemožnila. Vyzvěte senátory, aby škodlivé paragrafy vypustili. Přidaly se už více než 4000 lidí.

vitr Skutečně skončila jednání ČEZu s Pavlem Tykačem o odprodeji elektrárny Počerady? Dozorčí rada ho totiž nedoporučila. A pokud pokračují, proč chce ČEZ nevýhodně prodat elektrárnu, navíc do rukou kontroverzního podnikatele? Odpovědi žádají Hnutí DUHA společně s Greenpeace ČR po generálním řediteli společnosti ČEZ Danielu Benešovi. (Foto Petr Kinšt, wikimedia.com, CC 3.0.)
kocka_divoka Vydejte se o posledním květnovém víkendu do divoké přírody s malířem Petrem Moresem. Na kurzu malbysi vyzkoušíte techniky, které používá, a dozvíte se něco o tvůrčím procesu nejen v přírodě. Více informací najdete v registračním formuláři.
ovzdusi Právě vyšlo nové číslo časopisu Sedmá generace.Přibližuje realitu a vyhlídky jaderných elektráren, úložišť radioaktivních odpadů či nukleárních zbraní, a to v českém, německém, rakouském i globálním kontextu.
Hnutí DUHA   www.hnutiduha.cz