TTIP: Špatný vtip o nás bez nás?
section image
Připojte se k protestu proti TTIP.

TTIP – obchodní a investiční smlouva mezi USA a EU budí kontroverze nejen svým obsahem, ale i způsobem, jakým je vyjednávána. Greenpeace proto společně s organizacíIuridicium remedium spustilo otevřenou výzvu požadující po české vládě taková opatření, která zajistí transparentnost vyjednávání i rozhodování o TTIP.

Požadujeme také veřejný slib, že vláda odmítne takovou smlouvu, která by oslabila práva občanů nebo ochranu zdraví či životního prostředí.

Podpořte výzvu!

Smlouva, která ovlivní životy doslova všech Evropanů je vyjednávána v supertajném režimu, který ostře kritizují nejen nevládní organizace, ale i evropská ombudsmanka či samotní politici.

Zarážející je, že většina politiků ani nemá přístup k aktuálním textům smlouvy! Netransparentní a utajené jednání o TTIP posiluje obavy, že smlouva torpéduje těžce vydobyté environmentální, bezpečnostní a pracovní standardy platné v Evropské unii.

Smlouva, která tak dalekosáhle zasáhne do našich životů, by měla být projednávána otevřeně, demokraticky a s informovaným souhlasem lidí, jejichž osudů se dotkne. Současný režim vyjednávání to ale neumožňuje.

Přečtěte si více informací o TTIP.

Jan Freidinger
kampaně Greenpeace ČR