SVĚTOVÝ DEN HOSPODÁŘSKÝCH ZVÍŘAT
Ve čtvrtek 2. října se v pěti českých a moravských městech uskuteční vzpomínkový obřad za zvířata zabitá lidskou rukou pro potravu. Již popáté se u příležitosti Světového dne hospodářských zvířat v každém z těchto měst smuteční shromáždění sejde u symbolické rakve s věnci, kyticemi a svíčkami. Po přečtení smutečního proslovu a vyvěšení parte zavzpomínáme na zvířecí oběti živočišné výroby třemi minutami ticha a poté se průvodem vydáme přes město.
Tato shromáždění se budou konat v následujících městech: Praha, Brno, České Budějovice, Mladá Boleslav, Liberec.

Všechny Vás zveme k účasti na shromáždění v některém z těchto měst.
 Prosíme účastníky, aby se dostavili ve smutečním (černém) oděvu, donést můžete květiny a svíčky.

Více informací ke shromážděním v jednotlivých městech najdete na otevrioci.cz/akce/svetovy-den-hospodarskych-zvirat a sdhz.cz.

Máte-li zájem uspořádat vzpomínkový obřad za tzv. hospodářská zvířata ve vlastním městě, velice rádi Vám s přípravou pomůžeme. Podrobný manuál naleznete na tomto odkazu: sdhz.cz/pridejtese.

Vegetariánský den 2014

neděli 5. října se uskuteční již 11. ročník Vegetariánského dne, a to tradičně na pražském Toulcově dvoře. Těšit se můžete na přednášky, ukázky vaření, infostánky, setkání se společně smýšlejícími lidmi a samozřejmě na mnoho dobrého jídla. Na infostánku Otevři oči si také budete moci vyzvednout všechny naše informační materiály.

Podrobnosti k akci najdete na otevrioci.cz/akce/vegetariansky-den-2014.

Veget Fest Strakonice

Budete-li mít cestu do Strakonic, určitě v sobotu 4. října navštivte první ročník Veget Festu. Kromě přednášek, divadla, hudby a fireshow můžete shlédnout i promítání dvou podnětných filmů o lidech, kteří se celým svým životem aktivně snaží změnit svět pro zvířata.

Více najdete na otevrioci.cz/akce/veget-fest-strakonice.

Nabídka informačních materiálů

Rádi byste ve svém okolí šířili informace o životních podmínkách tzv. hospodářských zvířat? Víte o místě, kde by se dobře vyjímaly naše letáky? Chcete své známé informovat o důvodech pro veganství? Velmi rádi Vám zašleme našeinformační materiály. Stačí napsat na e-mail info(zavináč)otevrioci.cz a uvést množství a poštovní adresu. Materiály zasíláme zdarma, za jakýkoli příspěvek na tisk a poštovné však budeme velmi vděčni.

Chystané projekty

Na závěr bychom Vás tímto e-mailem rádi navnadili: v nejbližších týdnech spustíme hned dva velké projekty. Sledujte proto naše webové stránkyfacebook a samozřejmě i příští e-mailový newsletter.

S přáním hezkého zbytku týdne,

Za tým Otevři oči
Bára