SIGNAL festival světla rozzáří Prahu

SIGNAL FESTIVAL ROZZÁŘÍ PRAHU
SIGNAL festival už doslova klepe na dveře. Taky se nemůžete dočkat?
MONUMENTÁLNÍ INSTALACE I NOVÉ TECHNOLOGIE
Jedním z nejvýraznějších symbolů SIGNAL festivalu 2016 budou jednoznačně humanoidi australské umělkyně Amandy Parer. Zářící bílé postavy se pyšní výškou od osmi do dvanácti metrů a Prahu obsadí rovnou na pěti místech. Partnerem instalace je společnost Pražská plynárenská.
Velikost bude první, ale rozhodně ne poslední věcí, která zaujme i u instalace Monolith powered by Mercedes-Benz, za kterou stojí české studio Hyperbinary a byla vytvořena právě pro Mercedes-Benz. Čtyřmetrový světelný monolit, který bude umístěný v Pařížské ulici u hotelu Intercontinental, je tvořený z více než tří tisícovek LED kuliček. Každá z nich v sobě nosí svoji programovou informaci a dohromady vypráví světelný příběh doprovázený hudbou světově uznávaného bosenského hudebníka a producenta DJ Billaina.
Amanda Parer
Hyperbinary
Už od neděle můžete před nákupním centrem PALLADIUM navštívit vlaštovku festivalu, instalaci Brocken 5.1. japonského umělce Yasuhira Chido. Zdánlivě obyčejná krychle má v sobě kolem šedesáti tisíc drobných děr, které umožňují do uzavřeného prostoru proudění světla. Zažijete tak efekt „brockenského strašidla“, který se vyskytuje ve vysokých horách.
POHLCUJÍCÍ VNITŘNÍ INSTALACE
Přestože většina instalací SIGNAL festivalu se nachází ve volném venkovním prostoru, několik z nich je indoorových a i v nich je na co se těšit. Nenechte si ujít instalaci Epicenter v.2 ruského studia Tundra. Dílo umístěné v rozestaveném Paláci Národní v ulici Národní využívá špičkových světel české společnosti ROBE, která dodává světelnou techniku například na turné zpěvačky Beyonce a dalším výrazným umělcům. A Tundra s nimi umí věci!
Okolí Národní ulice bude letos významnou zastávkou festivalu. Vyražte i na nádvoří Akademie Věd České republiky, kde najdete dílo Horizont událostí slovenského autora Dávida Sivého. Ten vás vtáhne z rušné ulice do tunelu oslnivého světla, který způsobí zajímavé emoční prožitky.
Tundra
Dávid Sivý
Nezapomeňte na kupoli SIGNAL Dome na Klárově, která letos nabídne tři sférická představení. Dvě večerní, od českého studia The Macula a turecké dvojice umělců Can Buykberbera a Yagmur Uyanik, a jedno denní, za kterým stojí tvůrce Jan Šíma, a bude věnováno dětem. Jejím motivem je Praha za dob Karla IV. SIGNAL Dome je jedinou instalací se vstupným. Více o Dome najdete zde: http://www.signalfestival.com/2016/signal-dome/
VIDEOMAPPINGGY ZE 3 ÚHLŮ POHLEDU
Letos na festivalu najdete tři videomappingové projekce. Na oblíbeném kostele sv. Ludmily na náměstí Míru se odehraje druhý díl cyklu Point Line Surface Solid od Daniela Rossy. Ten si právě Ludmilu vybral do svého seriálu čtyř architektonických klenotů Evropy, které promění v rámci svého projektu. První budovou byl Palác Parlamentu v Bukurešti.
Výrazné ruské studio Radugadesign, které stojí například za vizuálními show na zahájení a zakončení MS v hokeji 2016 v Rusku nebo na Zimních olympijských hrách v Soči, si připravilo videomapping na palác Kinských na Staroměstském náměstí. Výrazné barvy a tvary mappingu vychází z takzvaných „big dat“, které studio převedlo do působivé projekce.
Třetí videomapping vytvořilo španělské studio Tigrelab. Projekce na Tyršův dům vás provede neznámou planetou s osmi neznámými živočišnými druhy, které byly na rozdíl od těch, které známe, vytvořeny pohybem, objemem a zvukem. Projekci si nejvíce užijete s 3D brýlemi, které budou před vstupem k paláci k zakoupení.
POTŘEBUJETE VĚDĚT VÍCE?
Potřebujete vědět víc? Podívejte se na www.signalfestival.com nebo si stáhněte naši aplikaci. Už ji máme jak pro Android, tak pro iOS
www.signalfestival.com
#signalfestival
SIGNAL
Festival světla v Praze
13 – 16/10 2016
Facebook
Twitter
Instagram