Richard Pachman – koncert v rámci Astrovíkendu v sobotu 28. května v 15 h – Křižíkova fontána Výstaviště Holešovice
Astrovíkend s Richardem Pachmanem

 

Umělec a hudebník Richard Pachman představí v rámci Astrovíkendu, který se koná ve dnech 28. a  29. Května v Křižíkově pavilonu D na Výstavišti v Praze Holešovicích, své jedinečné hudební relaxační a duchovní kompozice za doprovodu vodní produkce Křižíkovy fontány. Koncert, který zazní 28. Května v 15h umocní  i skutečnost, že je v pořadí 111. vystoupením R.Pachmana přímo na podiu Křižíkovy fontány.

„Vystoupení očekávám s radostí, protože atmosféra Křižíkovy fontány – spojení hudby a unikátních gejzírů spoutané a přesto mocné vodní produkce, je pro mě vždy velkým duchovním zážitkem,“říká umělec.

Richard Pachman

Narodil se v Olomouci, po ukončení VŠE studoval skladbu a zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Od roku 1993 vydal 31 alb, napsal 6 knih (poslední román „Tylda“ napsal se svým otcem Františkem) a své olejomalby vystavoval na 89 výstavách
v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. Autor hudby relaxační, duchovní, muzikálové. Dlouhodobá spolupráce s těmito umělci: Dita Hořínková (soprán), Martina Kociánová (mezzosoprán), Kamila Moučková (recitace), Jaroslav Svěcený (houslový virtuos), Francois Glorieux (belgický skladatel, dirigent a klavírista). V letech 1994 až 2014 odehrál 110 koncertů na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti. Vedle každoročních adventních turné v ČR koncertoval v USA, Belgii, Holandsku, Francii, Německu, Rakousku, Rusku, Izraeli a Řecku. V letech 2005 až 2015 prezentoval scénické oratorium Mistr Jan Hus (autor hudby, textů a scénáře) na 100 představeních, z nichž byla v roce 2015 dvě velká scénická nastudování pro Olomouc – Moravské divadlo a Prahu – Staroměstské náměstí. Laureát Ceny Olomouckého kraje  za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění – oblasti hudby – za rok 2009 a Ceny města Olomouce za přínos pro kulturu za rok 2014. V březnu 2016 se uskutečnila premiéra jeho Pašijí v nastudování Moravské filharmonie Olomouc, Akademického sboru Žerotín a sólistů (Martina Kociánová, Dita Hořínková, Adrej Beneš).

 

Info:

www.pachman.cz

www.richardpachman.cz

www.facebook.com/richardpachman

 

 

Astrovíkend- mob. 739 018 692

astrovikend@email.cz

www.astrovikend.czhttps://www.facebook.com/astrovikend, www.bijoux-nemesis.cz

 

Astrovikend A5