„Respektujte život!”, VOLAJÍ AKTIVISTÉ PO CELÉM SVĚTĚ
V sobotu 26. 9. 2015 vyvrcholila mezinárodní kampaň Respektuj život”, kterou organizuje  hnutí 269Life. Jedná se o doposud největší celosvětovou událost, při které se všichni soucitní lidé sjednotí v boji za práva zvířat a vyjádří tak svůj nesouhlas s jejich zotročováním.

Do kampaně se již zapojilo více než 80 měst a mnoho různých organizací. Tento den se budou ve všech městech, která se do akce zapojila, konat veřejná shromáždění. V Praze se aktivisté setkají
v 15 hodin v Café Na půl cesty v Centrálním parku na Pankráci.  Zde bude probíhat promítání zbrusu nového dokumentu Respect life”, tetování čísla 269, přednášky, výstava a dražba obrazů s tématikou ochrany zvířat. Výtěžek dražby půjde na výrobu a umístění billboardu propagujícího práva zvířat. Na místě budou rovněž stánky různých organizací, kde se budete moci informovat o dané problematice a dozvíte se, jak můžete pomoci. Nebude chybět ani veganské občerstvení, například: guláš, burgery, vege párky, čokoládové dorty, nebo veganská zmrzlina. Celou akci zakončí koncert dvou punkových kapel.emocore/punk kapel

Na sociálních sítích a v médiích aktivisté mimo jiné uvádějí: Se základním heslem Respektuj život!” kampaň striktně odmítá degradaci zvířat na pouhé zboží a jejich jakékoli využívání. Již motto kampaně jasně říká, že zvířata nebyla stvořena pro lidi, ale že mají stejné právo na svobodný život jako kdokoli z nás. Naší základní morální povinností je respektovat je jako plnohodnotné bytosti. Pokud ani Vám není lhostejné utrpení zvířat, řekněte jasné NE degradaci zvířat a připojte se k celosvětové vlně solidarity za práva cítících bytostí. Žijeme ve 21. století, kde není pro barbarské zotročování zvířat místo. Respektujte život a přijďte vyjádřit svůj nesouhlas! Jste jejich jediná naděje!”

Akci pořádá celosvětové hnutí 269Life, které má své zastoupení také v České republice. Hnutí vzniklo
v roce 2012 v Izraeli a od té doby se  rychle šíří do dalších zemí.  Aktivisté touto kampaní upozorňují na různé druhy zneužívání zvířat v zábavním průmyslu, na kožešinových farmách, za zdmi výzkumných laboratoří, ve velkochovech a na dalších neméně krutých místech a nabádají k empatii a úctě k cítícím bytostem bez rozdílu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ok6O0YaiTM0&feature=youtu.be

 

269.cz