PŘIDEJTE SE VE ČTVRTEK K AKCI ZA ZÁCHRANU HORNÍHO JIŘETÍNA!!!
Vláda minulý měsíc oznámila, že letos o prázdninách rozhodne o budoucnosti limitů těžby hnědého uhlí, které už 24 let chrání domovy lidí na Mostecku i cenné zbytky původní krajiny před rozšiřováním povrchových uhelných dolů. V případě prolomení limitů by byly úplným zničením ohroženy obce Horní Jiřetín a Černice, velkorypadla by se přiblížila až na 500 metrů k Litvínovu. Doly by navíc postupně spolkly podniky i provozovny živnostníků, které zaměstnávají téměř 5 tisíc lidí.

Nyní máte příležitost této hrozbě společně se stovkami dalších lidí zabránit.

Kvůli těžbě uhlí bylo v minulosti zbouráno přes 80 měst a obcí.

Pomozte prosadit, aby k nim už nikdy žádné další nepřibyly…

11. června (tedy již příští čtvrtek!) se po celé republice od 18 hodin uskuteční řada veřejných shromáždění “Limity jsme my!”. Je moc důležité, aby se nás sešlo co nejvíce. Půjde o poslední velké veřejné shromáždění za zachování limitů před rozhodnutím vlády – další šanci už mít prostě nebudeme.

Akce se zatím koná v 15 městech: Bílina, Brno, Horní Jiřetín, Chomutov, Jihlava,Liberec, Litvínov, Mladá Boleslav, Most, Nový Jičín, Olomouc, Pardubice, Plzeň,Praha a Znojmo. Není v seznamu vaše obec a na nejbližší prostest to máte daleko? Nevadí! Můžete uspořádat akci i ve svém městě. Manuál pro pořadatele akce najdete ZDE. Podrobnější informace najdete na webu www.limityjsmemy.cza na facebookové stránce „Jsem proti prolomení limitů těžby a zbourání Horního Jiřetína„.

Půjdete do toho? Výborně: v tom případě mi dejte vědět emailem, zavolejte, nebo se přihlaste prostřednictvím Facebooku. A nezapomeňte pozvat své známé a kamarády. 🙂

Ukažte, že Limity jsme my!

Jana Pravdová

P.S. Vaše podpora nám umožní pokračovat v práci. Chceme férovější energetiku, čistší vzduch a zdravou krajinu. Ale bez Vás to nedokážeme. Pojďte do toho s námi dříve, než bude pozdě!