Pravidelník ProTibet 5/2016
Tibetští senioři v jižní Indii, foto Martin
Matěj

Seznamte se s tibetskými seniory

Tibetským babičkám a dědečkům pomáháte pravidelně díky projektu Adopce ProTibet. V letošním roce jim také bude věnován výtěžek Festivalu ProTibet, proto bychom Vám rádi seniory ve zkratce představili.
Více
Dobrovolníci v Himálaji

Dobrovolníci v Himálaji – Alenka

Zajímá Vás jaké to je trávit 6 měsíců výukou v klášterechHimálaje? Pak si nenechte ujít zážitky naší dobrovolnice Alenky, která v současné době přebývá v severní Indii a věnuje se výuce mnichů a mnišek i jejich učitelů, v klášterních školách, které podporujete.
Více
Výhlášení výsledků voleb, foto, CTA

Volby do parlamentu tibetské exilové vlády – výsledky

Tibetská exilová vláda již zná své nové zástupce. 59 353 Tibeťanů v exilu přišlo k volbám, aby si zvolili premiéra a členy parlamentu. Na další pětileté období byl zvolen premiérem Dr. Lobsang Sangay (s 57 %). Do 45 členného parlamentu bylo zvoleno: 10 členů každé ze tří tradičních provincií Tibetu, po dvou členech z pěti náboženských volebních obvodů, po dvou členech z tibetských komunit v Severní Americe a Evropě a jednoho člena z tibetské komunity v Austrálii. Podívejte se, kdo byl vybrán.
Více
Festival ProTibet 2016

Ohlédnutí za Festivalem ProTibet #2 – Olomouc a města ČR

Přinášíme Vám již druhé ohlédnutí za Festivalem ProTibet. Kolika akcí jste se účastnili? Jak Festival bude dále pomáhat? Děkujeme všem za účast, organizaci či vystoupení na Festivalu a těšíme se s Vámi na další ročníky!
Více
Článek neviditelný Tibet

Tip ke čtení – Neviditelný Tibet

Na stránce Neviditelný Tibet se můžete seznámit s aktualitami spjatými s Tibetem. Aktuálně se jedná o fotografie u posvátného jezera Jamdrok ju-ccho, řešící svobodu projevu versus víru lidí. Zajímá Vás dění v Tibetu? Přečtěte si celou zprávu!
Více
Výstava Mystické Himálaje, foto Martin
Pustelník

Zveme Vás na akce!

Květen je převážně ve znamení výstav a jejich výrazná kumulace je v Ostravě, kde můžete navštívit rovnou tři. O Tibetu v knihovně, o Mystickém Himálaji v Impact Hubu a ve spolupráci s neziskovou Potala o Dalajlamovi ve Fiducii. Nenechte si ujít ani ty další například v Brandýse nad Labem. Těšíme se!
Více
MOST, o. p. s., Tilschové 5, 709 00 Ostrava | www.protibet.cz

 

Kategorie:

Články, Ostatní