Pravidelník ProTibet 4/2017
Jak dopadl Festival ProTibet?
Na konci března vyvrcholil 16. ročník Festivalu ProTibet. Máme velkou radost, že se opět podařilo na mnoha místech České republiky zorganizovat akce na podporu tibetských komunit. Výtěžek letošního ročníku poputuje na vzdělání buddhistických mnišek.
Chci vědět víc…
Festival ProTibet 2017
Festival ProTibet 2017
Video, mnišky, Himálaj
Výstava Buddhovy dcery i Festival ProTibet 2017 byl věnován vzdělání žen – mnišek a proč jsme je vybrali? Podívejte se na video! Doposud jste nakoupili benefiční fotografie mnišek za více než 100 000 Kč. Děkujeme!
V květnu vás zveme například na přednášku do Klubu cestovatelů v Praze a také vás seznámíme s místy, kde na Vás dýchne tibetská kultura. Nechte se inspirovat!
Navštívím akce
Tibeťané na Kalachakře
Kalachakra byla začátkem roku pro Tibeťany obrovskou událostí. Několika nejchudším z Ladakhu jsme ji umožnili, navštívit.
Poznej člověka a poznáš celý vesmír
tibetské rčení
himálaj
Během dubna navštívil JS dalajlama indický stát Arunachal Pradesh. Tato oblast je jedním ze sporných území Indie a Číny, která oblast označuje jako jižní Tibet. Krátce po této návštěvě Čína vydala standardizované názvy míst v této oblasti, což rozpoutalo debatu mezi Indií a Čínou o zasahování do vnitřních záležitostí daných států. V oblasti se nachází posvátné místo Tibeťanů – klášter Tawang.
Již po poslední návštěvě JSD v oblasti byly zpřísněny podmínky pro cestování
z indické strany.
MOST, o. p. s.

www.protibet.cz

    Facebook    Instagram    Twitter    YouTube    Google+    LinkedIn
Tilschové 5, Ostrava, 709 00, Česká republika