PRÁVĚ TEĎ: palmový olej zastaven!
Právě teď stojí aktivisté Greenpeace tváří v tvář bezohledným obchodníkům s palmovým olejem. Je to poslední tečka – palmoolejná společnost IOI strávila téměř 10 let ničením pralesů, konflikty s místními lidmi a ohrožováním orangutanů a dalších vzácných živočichů. Naši aktivisté stojí bok po boku indonéských aktivistů, kteří viděli destrukci z rukou palmoolejných společností na vlastní oči. Společně teď blokují palmový olej jednoho z největších palmařských zloduchů, aby se nedostal do jeho rafinerie – a následně i našich domovů.

Prosím, přidejte se k nim, podepište petici a zastavte společnost IOI v kácení pralesů!

Indonésii opět, stejně jako desítky let každoročně touto dobou, zaplavily požáry, které stravují vzácné pralesy a ohrožují vzácné a ohrožené druhy zvířat, jako jsou orangutani. Kouř z těchto požárů se šíří i do Singapuru, Malajsie a dalších zemí jihovýchodní Asie. Palmoolejný průmysl přesto pokračuje v pohánění krize devastací pralesů a vysušováním rašelinišť. Vývozce palmového oleje IOI je jedním z viníků – stále obchoduje s destrukcí pralesů a doufá, že si toho svět nevšimne.

Už toho však bylo dost – indonéští aktivisté již nemohou déle čekat na to, až IOI změní své způsoby. Každý rok lesní požáry pohltí jejich zemi, dusí jejich rodiny a přátele a vypouštějí do ovzduší více CO2 než celé státy. A IOI plameny přiživuje.

SPUSTIT VIDEO

Pokud petici podepíší stovky tisíc z nás, můžeme dát společnosti najevo, že jsme součástí globálního hnutí, před kterým se nemůže schovat. Dnes to není pouze jedna loď nebo akce několika aktivistů – jsou nás stovky tisíc po celém světě. Pokud nyní podepíšete petici, můžeme to dokázat.

Představte si šéfy IOI, jak dostávají telefonáty o tom, že rafinerie je zablokovaná – a pak se přihlásí na sociální média, kde zjistí, že o jejich prohřešcích mluví celý svět. Představte si, jak si začínají uvědomovat, že je jejich špatné chování připravuje jak o zisk, tak i pověst. Čím více lidí bude pod naší peticí podepsáno, tím více můžeme vláčet jméno IOI médii a rozpalovat tváře jeho šéfů doběla.

Velice Vám děkuji za Vaši podporu!

S pozdravem

Kateřina Holubová
koordinátorka globálních kampaní
P.S.: Více o poškozování indonéské přírody a dalších prohřešcích firmy IOI naleznete v blogu zde.