PRAVDA O VODĚ

Výzva pro všechny slušné lidi, kterým není jedno, co se děje s českou vodou.

Podívejte se na fr. dokument

Odhaluje nekalé praktiky firem jako Veolia a Suez. Dokládá celosvětový trend návratu správy vody do obecních rukou. Přispěl k úspěchu iniciativy PRÁVO NA VODU – right2water.eu,  kterou podepsalo 1,9 milionů občanů z 11 zemí, kteří odmítli pochybné privatizace obecních vodáren. Zlobovaná EU díky tomu vzdala pokus udělat z vody kšeft koncernů.

Potvrzuje pravdivost toho, co říkám o vodě v ČR v rámci projektu PRAVDA O VODĚ. Mé motto je: „Voda je život a náš život do rukou koncernů rozhodně nepatří.“ Fr. dokument ukazuje, proč platí. Ukazuje, jak se vypořádat s koncerny, jak  udržet kvalitu vody, mít rozumnou cenu vody a neplatit 2-3x více než musíme.

Dokument VODA VYDĚLÁVÁ ukazuje, čeho jsou lidé deroucí se k ziskům z vody schopni v zahraničí.PRAVDA O VODĚ ukazuje, čeho jsou schopni v České republice.

Měsíc poté, co Analýza, kterou jsem zpracoval o dění ve vodárnách dorazila na ministerstva, mi u domu někdo zapálil auto …

shadow-ornament

Trailer: Voda vydělává

Veolia se pokusila film zakázat, světe div se, ne pro odhalení nekalých praktik, uplácení a jiných svinstev. Vadilo ji,že autor označil korupci Veolia jako „korupce“, a výrok, že mu nabídla milion eur. Veolia nakonec přestala trvat na zákazu, protože tím rostla publicita filmu. Film získal cenu Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze na festivalu dokumentárních filmů.

shadow-ornament

Francouzský dokument odhaluje, co koncerny po světě ve „vodě“ dělají a jak se lidem podařilo se s nimi vypořádat.

shadow-ornament

Iniciativa VODA 300

Obsah dokumentu by mělo znát všech 300 politiků, kteří rozhodují o tom, jak je nastaven obchod s vodou pro 10.000.000 občanů ČR

81 senátorů, 200 poslanců, 17 členů Vlády ČR i nejvyšší státní zástupce a ombudsman.

Poté nebudou moci ignorovat potřebu nápravy a jsou v postavení, kdy mohou upravit zákony tak, aby prioritou byla obnova infrastruktury, čistá voda a rozumná cena a nikoliv finanční zájmy koncernů. Nestane se tak, dokud neví o tom, co koncerny ve vodě dělají.

Více: http://pravdaovode.cz/