PRAHA 24. 9. – protest před cirkusem Bernes
V sobotu 24. 9. 2016 se sejdou aktivisté za práva zvířat při protestu proti cirkusům se zvířaty. Vyjádří tak svůj nesouhlas s držením zvířat v nevyhovujících podmínkách, s krutými praktikami při výcviku zvířat a k nucenému vystupování zvířat v cirkusech.

 

Protest začne ve 14:00 za obchodním centrem Park Hostivař před cirkusem Bernes. Aktivisté upozorňují, že zvířata jsou v cirkusech držena v nedůstojných podmínkách, které neodpovídají jejich přirozeným potřebám. Často opakovaný transport zvířata stresuje a škodí jim. Zvířata jsou od
 

velmi mladého věku nucena podstupovat kruté praktiky při drezuře, což je pro zvířata velmi stresující, často bolestivé a způsobuje nemožnost jejich přirozeného projevu. Aktivisté apelují na  české zákonodárce, aby se přidali k Rakousku, Nizozemsku, Norsku, Mexiku a mnoha dalším vyspělým státům a městům, které již zákaz divokých zvířat v cirkusech do svých legislativ zahrnuly, a ukázaly, že tento barbarský zvyk již nemá v 21. století místo.

 

“Cirkusy dětem podávají zkreslenou představu o zvířatech. Zvířata se v cirkusech z důvodu neustálého stresu projevují nepřirozeně. Děti si mohou návštěvou v cirkusu vštěpovat nesprávné úsudky o divokých zvířatech a chování k nim. V době, kdy je k dispozici mnoho kvalitních dokumentů o divokých zvířatech, nepřináší návštěva cirkusů dětem nic poučného. Návštěva cirkusu dětem naopak narušuje vnímaní zvířat.

Kočovný způsob života je pro zvířata v cirkusech naprosto nevyhovující, stresující a často i nebezpečný. Zvířata jsou držena v malých kotcích, jejich potřeby v cirkusech nemohou být uspokojeny. Takové zacházení se zvířaty nemá ve vyspělých zemích co dělat.” dodávají organizátoři akce.

 

13344629_1173735762658613_2202627625311823171_n

Pořadatelem je mezinárodní hnutí 269life, které si klade za cíl upozorňovat na zneužívání zvířat chovaných pro lidskou potravu, módu i zábavu v dnešní společnosti a zasazuje se za jejich úplné osvobození.

web :               www.269.cz

www.269life.com

fb událost : https://www.facebook.com/events/706650346160197/