POZOR! Vyhrají uhlobaroni, nebo zdraví obyvatel?
V pondělí vláda definitivně rozhodne o prolomení, či neprolomení těžebních limitů v severních Čechách. Rozhodnutí vlády ovlivní životy tisíců lidí, kteří v případě prolomení limitů přijdou o své domovy, nebo budou žít desetiletí s rachotem těžebních rypadel za okny.

Napište předsedům vládních politických stran, ať zachovají limity těžby!

Pokračování těžby bude mít devastující vliv na celý region. Podle Univerzity Karlovy by těžba za limity a následné spálení uhlí způsobilo škody ve výši 1,3 bilionu korun. To vše v situaci, kdy se podle naprosté většiny odborných podkladů jak české teplárenství, tak i energetika, bez uhlí za limity obejde. Jediný, kdo z prolomení uhlí bude profitovat, jsou vlastníci těžebních společností.

unnamed

Nedovolte, aby lidé v Horním Jiřetíně a Černicích přišli o své domovy! Zastavte ničení severních Čech kvůli ziskům několika uhlobaronů! Pomozte Podkrušnohoří zbavit se uhelné závislosti!

Napište předsedovi vlády a ČSSD Bohuslavu Sobotkovi bsobotka@socdem.cz, předsedovi Hnutí ANO Andreji Babišovi babis@ano2011.cz a předsedovi KDU-ČSL Pavlu Bělobrádkovi belobradek@kdu.cz.

Děkuji,

 

 

Jan Freidinger
kampaně Greenpeace ČR