Poslanci budou hlasovat o národních parcích – napište jim, ať podpoří divočinu!

Divoká příroda českých národních parků potřebuje Vaši podporu. Blíží se klíčové hlasování v poslanecké sněmovně, kdy budou poslanci rozhodovat o návrhu zákona, který kompletně mění pravidla péče o naše čtyři národní parky. Jedná se například o ochraně impozantních pískovcových skalních měst v Českém Švýcarsku nebo rozsáhlých horských smrčin a vzácných rašelinišť Šumavy. I díky práci Hnutí DUHA navrhují někteří poslanci vylepšení, která mohou zajistit lepší ochranu nejcennější české přírody i regulaci nadměrné zástavby.  Několik poslanců ODS a KSČM však navrhlo do zákona destruktivní změny, které by otevřely národní parky kácení v nejvíce chráněných zónách a vedly ke spekulacím s pozemky.

Právě teď máme příležitost oslovit poslance, aby přijali zákon v podobě, která lépe ochrání divokou přírodu v národních parcích nebo bude důsledněji bránit výstavbě na jejich území.
Spolu s kolegy a právníky jsem připravil přehled navržených změn zákona a doporučení, které by poslanci měli přijmout nebo naopak zamítnout.
Prosím, pomozte nám zajistit důstojnější ochranu klenotů naší přírody. Jak můžete pomoci, se dozvíte na našem připraveném webu.

Napíšu poslancům osobní dopis

Děkuji Vám. Společně to zvládneme.

 

S přáním hezkého dne

podpis_vorac

Martin Voráč
expert na ochranu přírody Hnutí DUHA