Poselství delfínů

Plavání mezi divokými delfíny v jejich přirozeném prostředí vám změní život. Jak?… Tuto otázku jsem si kladla v době, kdy jsem po takovém prožitku jenom snila. Vlastně jsem byla niterně přesvědčená, že delfíni pro nás mají důležité informace a poselství. Nikdy jsem nepochybovala o tom, že setkání člověka s tímto tvorem patří mezi mystické zážitky. Představovala jsem si, že je to něco jako setkání s duchovním mistrem, jako proces zasvěcení. V hlavě mi běžel film, ve kterém jsem s těmito nádhernými bytostmi moří plavala v jejich těsné blízkosti, dotýkala se jejich hladkých těl a jako v hypnóze jsem byla unášena jejich zpěvem…

Kde se vlastně vzala ta neodbytná myšlenka nabádající mě k tomu, abych po delfínech pátrala a hledala možnost, jak tento sen uskutečnit? Několik let jsem shromažďovala informace nejen o delfínech, ale také právě o možnosti plavat s nimi v jejich přirozeném prostředí. Cítila jsem, že delfíni v delfináriích jsou vězni – láskyplní vězni, kteří se přes svoji bolest ochotně dělí o něco vzácného, co nás činí šťastnými, naplňuje nás radostí a otvírá naše srdce.

Delfíní dítě Cestou k delfínům mě vlastně od svého narození vedla naše dcera, která si jako malá myslela, že je delfín a odmítala přijmout skutečnost, že je člověk. Od samotného zrodu měla odlišné projevy a potřeby, než většina miminek a později malých dětí. Velmi záhy začala mluvit, protože vnímala, že my rodiče, nejsme schopni komunikovat telepaticky a že k dorozumívání používáme něco jako je řeč, což ovšem spotřebovává nejen spoustu energie, ale je zároveň hodně nepřesné a pomalé. Ale co jí zbývalo, když to s námi jinak nešlo… Často jsme pak slýchali, jak popisuje to, co my naším zrakem nevnímáme a nevidíme. Události z minulosti, současnosti i budoucnosti se u ní volně prolínaly a tvořily „její“ realitu. Podmínky života v tomto hmotném světě ji dráždily a cítila je často jako bolestné a nesnesitelné. Kolem třetího roku věku našla v knížce obrázek delfínů. Od tohoto momentu se nemohla od těchto tvorů odtrhnout. Tady, mezi touto inteligencí, našla konečně něco, kde se mohla zachytit. Něco, čemu konečně rozuměla a s čím se identifikovala, kde se cítila bezpečně a prožívala pocity štěstí. Od té doby si nepřála nic jiného, než být mezi delfíny a plavat s nimi!

Jako milující rodič s dlouholetou profesní zkušeností v oblasti námořní dopravy a cestovního ruchu, jsem se cítila doslova povinná jí tuto niternou potřebu, splnit. Čím více jsem díky vlastní zvědavosti pronikala do světa delfínů a čím více jsem se sama ladila na delfíní vlnu a zároveň se tak lépe synchronizovala s vnitřním světem naší dcery, vzrůstala moje touha a odvaha, dát tomuto snu konkrétní podobu a tvar.

První cesta za delfíny Uplynulo ještě pár let, než vesmír usoudil, že vše je již připravené. Minulý rok jsem se seznámila s rodilou Češkou – instruktorkou potápění, která se provdala do Egypta a při svých potápěčským výpravách v Rudém moři našla magické místo, tyrkysovou lagunu, již lemuje korálový prstenec a která je tak bezpečným domovem velmi početné skupiny delfínů dlouholebých. Ti zde tráví většinu dne. Navečer vyplouvají na volně moře lovit a pak se vracejí za bezpečné hradby korálových útesů, kde odpočívají, hrají si, dovádějí, páří se a samice zde rodí svá mláďata. A protože delfíní jsou velmi zvědaví a zvídaví, mají zájem o cokoliv, co svým sonarem zachytí – zvuk lodního motoru, zvuky naší řeči, bublání kyslíkových lahví potápěčů, plácání našich těl o hladinu – dostalo se právě potápěčské skupině, kterou vedla tato instruktorka, značné pozornosti. Delfíni aktivně reagovali na plavce ve vodě, připlouvali a užívali si kontakt s nimi. Bylo to vzájemné a doslova magické…potápěči v laguně zakotvili a vynechali další plánované zastávky a lokality a zůstali po zbytek pobytu na tomto místě a svůj čas na moři strávili mezi delfíny. Tak vznikla myšlenka sestavit pobyt zaměřený výhradně na plavání s divokými delfíny. A tento již hotový produkt mi vesmír naservíroval jak na stříbrném podnose přesně tak, jak jsem si ho představovala a vysnila. Než jsme se však vypravili na naši první plavbu za delfíny, bylo třeba organizačně doladit všechny detaily a sehnat dostatečný počet účastníků tak, abychom naplnili celou loď. Mé nadšení mi dávalo doslova křídla a v květnu 2016 jsem odlétala s první skupinou nadšenců vstříc tajuplnému dobrodružství na moři, mezi delfíny. To jsem ještě netušila, že se téhož roku do laguny s dalšími skupinami vrátím ještě dvakrát.

Delfíní poselství Každá skupina byla svým složením originální a jedinečná a každý účastník prošel velkou osobní proměnou. Nasytil se radostí a láskou, prožil pocity euforie a sdílení, pročistil nejen tělo, ale i duši. V laguně Sataya jakoby přestal existovat lineární čas…návrat domů se dá přirovnat k návratu kosmonautů z vesmírné mise, kde čas a stárnutí v něm jsou relativní. Všichni jsme se vrátili nejen s nezapomenutelnými zážitky, ale také mladší, krásnější, s otiskem hlubin a moudrosti delfínů v našich srdcích. Naše oči se navždy změnily. Už nejsme těmi, kým jsme byli. Delfíni otevřeli a aktivovali to lepší v nás. Dodali nám sílu, odvahu a naději, že světlo a láska je cesta. Delfíni nám svým jednoduchým příkladem ukázali, jakou sílu má rodina – skupina, v níž každý jednotlivec má svoje místo, z něhož podporuje skupinu a ta na oplátku dává jistotu a podporu jemu. Každý z nás na vlastní kůži prožil a načerpal podpůrné a léčivé účinky vibračního pole delfínů. Tento prožitek nás přivedl do kontaktu s naší duší, do stavu prostého bytí. Myšlenkové procesy, analýza, posuzování, odsuzování a hodnocení se vytratily podobně jako ranní opar nad obzorem. Zůstal čistý pocit radosti, štěstí, svobody a nekonečné lásky. Delfíní „doteky“ nás provázejí i po návratu do naší každodennosti a ani tisíce kilometrů vzdálenosti mezi námi a lagunou Sataya nepřeruší naše spojení, které nám umožňuje trvale čerpat z poselství delfínů…

Mise pokračuje Zima v našich zeměpisných šířkách se pomalu chýlí ke konci a laguna Sataya a zpěv delfínů mě opět vábí a volají. A já se těším na krásné chvíle mezi těmito nádhernými bytostmi – strážci kosmického vědomí a na nové způsoby čerpání informací z internetu moří a oceánů, jež právě delfíni spravují…a těším se také na všechny z vás, se kterými budu sdílet palubu jedné lodi a budeme spolu prožívat ony nádherné proměny na cestě k našemu opravdovému lidství.

S láskou

Pavlína Myšiaková www.okno-do-sveta.simplesite.com