POJĎTE PÁDLOVAT ZA ARKTIDU
Již za necelý týden může firma Shell začít těžit ropu v Arktidě. A právě to je důvod, proč lidé po celém světě pořádají nejrůznější protestní akce proti jeho špinavým plánům a vyjadřují nesouhlas s honbou za arktickou ropou. A ani Česko nesmí chybět.

První úterý v červenci (7.7.) proběhne vodácký protest na Vltavě v Českém Krumlově!

Pokud nesouhlasíte s těžbou ropy v Arktidě, jezdíte rádi na vodu a nemáte plán na 7. července, přidejte se a pádlujte za Arktidu!

Proč právě vodácký protest?
Těžební flotila Shellu je momentálně na cestě k Arktidě. Když kotvila v přístavu ve městě Seattle (i přes odpor volených zástupců města a jeho obyvatel), uspořádali místní lidé s logistickou podporou Greenpeace masivní protesty a zablokovali ropnou plošinu stovkami, možná i tisícovkami kajaků a lodiček. A protože vodácká sezóna u nás právě vypukla, chceme “kajaktivistům” ze Seattlu ukázat, že ani nám v Česku není lhostejné, co se děje na druhé straně světa. Je to právě síla lidí z celého světa, která může Shell zastavit.

Aktivity na vodě i na souši
K boji za ochranu Arktidy se můžete připojit jak na lodi, tak jako suchozemec. Ve městě najdete dílnu, kde si budete moct vytvořit vlastní masku ledního medvěda, a také infostánek s celosvětovou peticí prezidentu USA Baracku Obamovi, který ještě může těžbu Shellu v Arktidě zastavit. Vodáci budou projíždět jezy v maskách ledních medvědů. Další program a dekorace v Krumlově nyní připravujeme abudeme vás včas informovat.

S pozdravem,

Jana Pravdová
koordinátorka dobrovolníků