PODPOŘÍTE OCHRANU ARKTIDY?
Více než tři roky spolu s Vámi chráníme nedotčenou arktickou přírodu před choutky ropných společností. I přesto, že letošek byl velice neklidný, ukázali jste, co znamená síla miliónů lidí.

I díky Vám se firma Shell, jedna z největších společností na světě, vzdala svých šílených plánů těžit ropu v Arktidě. Ale naše práce zdaleka není u konce. Na příští rok máme odvážné plány a chystáme se přijmout velké výzvy v ochraně Arktidy a klimatu.

Jste důležitou součástí Greenpeace, proto vás prosíme, darujte nyní a podpořte tak rostoucí hnutí za ochranu Arktidy.

Shell však není jedinou společností, která chce v Arktidě těžit. Na její nedotčenou přírodu si brousí zuby také další ropné společnosti včetně flotil průmyslových rybářů. Vítězství nad Shellem je ale jasným poselstvím pro každou firmu, která vnímá tuto nesmírně cennou oblast jen jako místo rychlého výdělku. Arktida bude potřebovat Vaši pomoc i na úrovni politické. Dlouhodobý cíl vytvořit z ní přísně chráněnou rezervaci je stále před námi. Už v příštím roce se k jeho naplnění můžeme díky Vám hodně přiblížit.

Arktida kvůli změně klimatu taje daleko rychleji, než jsme si ještě před pár lety dokázali představit. Celý svět se na Pařížské klimatické konferenci shodl, že změna klimatu je tu, může za ni především spalování ropy a uhlí a je třeba urychleně jednat. Abychom odvrátili drastické dopady změny klimatu, musíme přestat pálit uhlí a ropu a prosadit obnovitelné zdroje energie. Pokud chceme účinně chránit Arktidu, musíme se také zasadit o ochranu klimatu. Spolu s Vámi to dokážeme!

Potřebujeme odvážné kroky právě teď. Podpořte v tento sváteční čas ochranu Arktidy a věnujte dar, který pomáhá.

S pozdravem,

Jan Freidinger
kampaně Greenpeace ČR

P.S. Arktida za to stojí.