PĚT VEDOUCÍCH TAJNÝCH ORGANIZACÍ – opravdoví vládci světa?

Plánování pro nový světový řád je často přičítán soukromým organizacím, které zahrnují vlivné představitele světové elity. RIA Novosti uvedla přehled pěti nejznámějších tajných společností.

Bilderberg

Během výročního setkání klubu Bilderberg Club, v němž jednají mocní tohoto světa, se nevede protokol a není povolena přítomnost novinářů. Účast na konferenci může být jen na základě osobního pozvání, a zveřejnit obsah jednání je zakázáno. Nyní se 64. uzavřené setkání klubu koná v hotelu Taschenbergpalais v Drážďanech, a to od 9 do 12. června.

Začíná zasedání Bilderberg, kdo se tam objeví z Česka?

Je známo, že se ho zúčastní v šéfka MMF Christine Lagardeová, bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger, bývalý ředitel CIA Davida Petraeuse, bývalý vrchní velitel spojeneckých sil v Evropě Philip Breedlove, a bývalý šéf britské zpravodajské služby MI6 Johna Sawers.

Bohemia club („Český klub“)

Každoročně v červenci se od roku 1899, sjíží do elitního místě odpočinku „Bohemian Grove“ v Kalifornii výlučně muži – členové uzavřené Bohemia klubu. Mezi nimi – bývalí prezidenti, významní podnikatelé, umělci, majitelé médií. Motto klubu – „pavouci spřádající pavučinu, sem nepřijíždí.“

Na území Bohemian Grove jsou vytvořené „tábory“ podle toho, v jakých oblastech žijí jejich  představitelé. K dispozici je také amfiteátr pro dva tisíci lidí, kde se pořádají divadelní představení.

Symbolem Bohemian Grove je sova, jejíž devítimetrová betonová socha se nachází v přední části jezera uprostřed háje, kde se konají různé rituály. Je tam socha svatého Jana Nepomuckého, katolíka, který je patronem klubu. Podle legendy radši zvolil smrt, když odmítl prozradit zpovědní tajemství královny českému králi.

Council on Foreign Relations („Rada mezinárodních vztahů“)

Je to soukromá americká organizace zabývající se otázkami výzkumu a zahraniční politiky a vydává dvouměsíčník Foreig Affairs. Jejími členy je více než 4900 lidí, včetně vyšších úředníků, známých vědců, podnikatelů, novinářů a právníků.

Council on Foreign Relations je označováno za nejvlivnější poradní středisko v USA, a někdy obviňováno ze spiknutí za účelem vytvořit světovou vládu.

Trilaterální komise

Organizace byla založena v roce 1973 Davidem Rockefellerem. Do její činnosti jsou zapojeni zástupci politické, obchodní a akademické sféry ze Severní Ameriky, západní Evropy a Asie (Jižní Korea a Japonsko).

Uvedla , že cílem Trilaterální komise je: „Podporovat užší spolupráci mezi klíčovými rozvinutými regiony světa, které sdílejí odpovědnost vedení v mezinárodním systému.“

Nicméně, bývalý republikánský senátor Barry Goldwater ve své knize „Bez omluvy“ popsal aktivity organizace jako pokus „konsolidovat čtyři centra moci: politickou, měnovou, intelektuální a duchovní“ zaměřenou na vytvoření „globální ekonomické síly nadřazené moci politických vlád“.

Pracovní skupina pro obchodní energetiku

Pracovní skupina Commercial Energy Working Group  je vlivná lobbistická skupina ve Spojených státech. Není známo, čí zájmy zastupuje, nemá svoji internetovou stránku ani účty na sociálních sítích.

Podle novinářů, skupina působí prostřednictvím washingtonské právnické firmy Sutherland Asbill & Brennan. Mezi dokumenty je uvedena jako „skupina různých obchodních firem v energetice“, ale jakých přesně – není uvedeno.

 

Kategorie:

Články, Ostatní