PÁTREJTE S NÁMI PO NEBEZPEČNÝCH HRAČKÁCH

Dětské hračky i školní pomůcky mohou škodit zdraví

Pomozte nám najít další nebezpečné výrobky

Prohlédněte si tento e-mail s obrázky.brabcovaMgr. Karolína Brabcová – ArnikaDoposud jsme upozornili na téměř 500 nebezpečných hraček a jiných výrobků pro děti i dospělé. Jestli mezi ně přibydou i gumičky loom bands se právě nyní pokoušíme zjistit. Pokud by obsahovaly vysoké množství těžkých kovů nebo ftalátů, upozorníme na to okamžitě Českou obchodní inspekci a média.

„Nabídka nezávadných výrobků se v posledních letech výrazně zlepšila, nicméněvýsledek našich nedávných analýz prokazuje na to, že se k nám výrobky obsahující problematické ftaláty stále dostávají. Pomozte nám je prosím odhalovat.“

Karolína Brabcová, pracovnice Arniky a matka tří dětí.

Cena testování jednoho výrobku se pohybuje okolo dvou tisíc korun. Díky Vám budeme moci být tam, kde stát v dohledu nad prodávaným zbožím selhává aochráníme zdraví Vás i Vašich dětí.

Darujte nyníDarujte platební kartou nebo převodem na účet 2400 615 687 /2010 například 365 korun, tedy korunu denně, jako jiní dárci. Díky za Váš dar!

O výsledcích našich srpnových testů, které odhalily hrnky a talíř s vyšším obsahem olova a kadmia a dva penály obsahující nadlimitní množství nebezpečných ftalátů, se minulý týden mluvilo v televizi i v novinách. Váš dar pomůže prosadit důslednější kontrolu výrobků na našich pultech.

Podpořte prosím naše aktivity darem podle svých možností.

V Arnice věříme, že odvedená práce mluví za nás:

  • Česká obchodní inspekce na náš podnět zakázala nebezpečné hračky.
  • Ročně otestujeme desítky výrobků na přítomnost zdraví škodlivých látek.
  • V Brně, Ostravě a Praze jsme zdarma lidem na stánku otestovali vybavení domácností.

Spolu s Vámi toho zvládneme ještě víc. Díky za Váš dar.

Arnika, Chlumova 17, Praha 3, 130 00, tel: 774 406 825
Podpořte prosím naši práci. Společně toho dokážeme víc!
Č.ú.: 2400 615 687 / 2010. Děkujeme !