NOVOLUNÍ VE ZNAMENÍ RAKA – ŠACH MAT VE HŘE LÁSKY
Novoluní jsou neuvěřitelně mocnými časy nových začátků, avšak protože je toto novoluní uprostřed mezi dvěma úplňky v rámci jednoho měsíce, jeho energie je ještě umocněná!
V červenci z 15. na 16. (podle toho, kde na Zemi žijete) nastane novoluní ve znamení Raka – které se jmenuje také temný měsíc, protože není viditelný okem.
Rak je vodní znamení, a proto, je-li měsíc v tomto znamení, budeme všechno cítit o mnoho hlouběji, a to zejména v těch okamžicích, kdy je měsíc v úplňku nebo novoluní – jako dodatek ke vší citové hloubce, kterou budeme pociťovat, se také Slunce nachází v Raku společně s Merkurem a Marsem.
Nyní je čas zhluboka se nadechnout – protože velmi brzy naše emoce naberou obrátek a začnou vřít.
Toto je velký rok pro nás všechny – je o náhlých změných a objevování našich autentických já. Je to čas, kdy se dostáváme ke kořenům toho, kým opravdu jsme a jaké si přejeme své životy mít bez vnějšího vlivu jiných lidí – je o vnímání a prožívání naší individuální pravdy.
Rozhodujeme se, co chceme dělat – spíše než co bychom ‚měli‘ dělat.
V průběhu posledních několika měsíců procházíme urgentními změnami a někdy také pomalým – nebo dokonce téměř žádným – pokrokem. Dostalo se nám překvapení, horkosti, vášní a možností znovu navštívit minulost v průběhu nedávné retrográdní fáze Merkuru – pokud jsme přijali tyto výzvy, naše životy nám budou připadat o mnoho jiné než jak se zdály 1.ledna. Díkybohu.
Tento čas, toto novoluní, je o něčem jiném – o načasování.
Hvězdy se doslova uskupují tak, aby nám podaly pomocnou ruku. Někteří z nás dostali kariérní příležitosti, obzvláště podnikatelské povahy, nebo prošli změnami svého žití a rodinných záležitostí – ale toto je skutečně léto lásky, a tak většina z nás pocítí tuto fázi měsíce hluboce ve svých srdcích.
Kolikrát jsme si už řekli, že jsme potkali tu pravou osobu ve špatném čase?
To všechno se tento měsíc změní – nejen, že si budeme vědomi toho, kdo je pravou osobu, ale také k tomu dojde přesně v pravý čas.
I když někteří mohou namítat, že neexistuje žádná „pravá“ osoba, v tomto kontextu „pravá“ znamená vztah, kterému se žádný jiný nevyrovná – a pokud jsou někteří z nás vůči tomuto ideálu stále ještě skeptičtí, pak jen proto, že to ještě neprožili.
Jelikož Merkur i Mars jsou ve znamení Raka, nejen, že budeme své city cítit z hloubi svého srdce, jeho samotného středu – ale také budeme cítit naléhavost k jejich vyjádření.
Během dorůstajícího měsíce, které trvalo do 7.července, jsme mohli cítit, jako by naše slova vycházela z našeho srdce sama. Není to o tom, že bychom přišli o rozum – ale zkrátka zničehonic nezáleží na ničem jiném než na pravdě, která leží hluboko uvnitř naší duše.
V období novoluní a během následujícího týdnu okolo 28.července pocítíme tlak, který se bude stupňovat, dokud konečně nevyložíme karty na stůl.
S kvadraturou Uranu pocítíme ve svém milostném životě něco jako budíček. Někdy i ty naprosto zřejmé věci – a city – jsou nejvíce přehlíženy. Někdy je pro nás snadnější vytvářet drama, než si užívat pocit lehkosti.
Toto novoluní v Raku je velmi jedinečné. Nejen, že písně našeho srdce budou pět pravdu, ale také pocítíme velký mír, jakmile dáme svým emocím průchod a pak zhmotníme to, co jsme si opravdu ve svých životech přáli.
Zde také ztrácíme schopnost lhát – obzvláště sobě samým, a přestože je často těžké vyjít s pravdou ven, během tohoto novoluní pravda nasytí všechen noční vzduch.
V tomto čase bude v retrográdní fázi Saturn a spolu s Plutem, vůči němuž bude ve třetině kruhu, to znamená, že zase jednou mohou vyvstat naše minulé vztahy, abychom se na ně opět podívali.
Rozdíl v tomto čase však je ten, že vesmír bude na naší straně.
Zažijeme mnoho okamžiků uvědomění a pochopení, protože mnohé věci najednou zapadnou na své místo, a všechen zmatek posledních několika let se nyní zklidní, abychom mohli vstřebat prožité lekce a porozumět jim. Někdy není lehké uvidět příčinu za vším, co se děje – ale během tohoto času vše dáme dohromady.
Ani osud se nemůže hádat s hvězdami.
Všechna novoluní jsou o nových začátcích a setí semínek změn, které bychom si přáli zhmotnit ve svých životech během následujících měsíčních cyklů – avšak tento měsíc je o něčem unikátním.
Není to o setí nových semínek – ale o jejich konečném zakořenění.
Někdy je jednodušší brát život tak, jako kdybychom hráli šachy. Je snadné být pěšcem, a někdy dokonce i královnou – předstírat, že život a tajemství našich srdcí jsou úplně jiné než to bušení upřímnosti, které tluče zevnitř našich duší. Ale toto novoluní je o tom, že se všechno dá dohromady – nejen že pocítíme horkou chemii hluboké lásky a vášně, ale i načasování bude na naší straně.
V tomto čase si naše srdce hrají na pevnosti – je načase dát šach mat ve hře lásky.
* * *
zdroj: http://www.elephantjournal.com/2015/07/new-moon-in-cancer-checkmate-in-the-game-of-love/
překlad: Magda Techetová