Nejoblíbenější v lednu: Palmový olej i pandy
O problémech spojených s produkcí palmového oleje, ochraně vzácných pand a deštných pralesů, nebo o omezování těžby uhlí. O tom všem jste se v lednu mohli dozvědět na našich stránkách. A navíc pro vás máme dárek – elektronickou knihu o jedinečné arktické přírodě!
image2.jpg
PROHLÉDNĚTE SI
Máme pro vás
knížku o Arktidě!
Chcete se dozvědět více o Arktidě? O zvířatech, která zde žijí? To vše popisuje naše nová „arktická“ knížka, která zároveň objasní, v čem spočívá nedocenitelné bohatství této části Země.
PROHLÉDNĚTE SI btn-arrow-white
image1.jpg
ZABIJÁK PRALESŮ
Kvůli palmovému oleji
přicházíme o plíce planety
Palmový olej najdeme ve více než polovině balených výrobků prodávaných v supermarketech. A poptávka po něm roste. Palmy olejné jsou houfně pěstovány na místech, kde dříve vyrůstal tropický prales.
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white
image2.jpg
PODAŘILO SE
Většina deštného pralesa
v Kanadě bude chráněna
Počátkem února byla podepsána smlouva, která zajistí ochranu 85 procent území deštného pralesa v Kanadě. Stalo se tak po dvacetiletém úsilí ekologů.
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white
image1.jpg
PROTESTUJEME
Majitelé OMV
hledají ropu v Arktidě
Rakouská společnost OMV těží ropu jen 180 kilometrů od unikátní arktické rezervace Bear Island. Může ohrozit ojedinělou přírodní oblast.Petice za ochranu Arktidy ZDE.
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white
image2.jpg
PŘELOM
Amerika vystaví stopku
nové těžbě uhlí
Obamova administrativa omezuje novou těžbu uhlí na území Spojených států amerických. Úředníci budou zároveň podrobně zkoumat přínosy a negativa těžby uhlí.
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white
image1.jpg
PŘEŽIJÍ
Čína ochrání ohrožené
pandy
Čína vyšetří nelegální kácení v oblastech obývaných unikátními zvířaty – pandami. Přijme také účinnější zákony pro ochranu lesů.
PŘEČTĚTE SI btn-arrow-white
KONTAKTY
Greenpeace Česká republika
Prvního pluku 12/143
Praha 8 – Karlín, 186 00
Mail  :  greenpeace@ecn.cz
Call Us  :  +420 224 320 448
icon-facebook-footer icon-twitter-footer icon-googleplus-footer icon-rss-footer icon-youtube-footer icon-vimeo-footer icon-pinterest-footer icon-linkedin-footer icon-instagram-footer