NATURE ALERT – KLENOTY PŘÍRODY V OHROŽENÍ
Důvody pro spuštění asi největší ochranářské kampaně, jakou Evropa zažila, vysvětluje podrobně zvláštní web www.naturealert.eu.

Evropská komise otevřela veřejnou konzultaci ke své ochranářské legislativě (směrnicím o ptácích a stanovištích), které po 35 let úspěšně chránily evropskou přírodu, protože různé zájmové skupiny usilují o její oslabení. Nyní jde o to, aby každý občan Evropy dal jasně najevo, že mu na ochraně přírody záleží a že si nepřeje měnit něco, co prokazatelně funguje.

Že je ochrana přírody pro Evropany (včetně Čechů) důležitá, víme už zEurobarometru, kdy se v tomto smyslu vyjádřilo 95% lidí. Nyní ale jde o zachování konkrétní podoby právních předpisů, kterým většina z nás nerozumí. Pokud se počítáte k této většině a současně důvěřujete odborníkům z ČSO a BirdLife International, přesně pro Vás je připraven podpisový rámeček níže. Svůj podpis tak připojíte k sérii odpovědí připravených odborníky, přírodovědci i právníky.

Nature Alert není peticí ani jinou nátlakovou akcí, jde o nástroj, který Vám umožní odpovědět na otázky Evropské komise a využít přitom odborné znalosti nevládních organizací.

Podpis každého z nás je nesmírně důležitý, protože jde doslova o budoucnost ochrany přírody v Evropě.

Připravené odpovědi, s nimiž svým podpisem projevíte souhlas, si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz těsně pod políčky pro vložení podpisu.

ANO, chci zachovat evropskou ochranu přírody, evropské směrnice o ptácích a o stanovištích a připojuji svůj podpis pod odpovědi připravené BirdLife International a dalšími evropskými organizacemi.

Jste vědec, pracovník ochrany přírody, představitel nevládky apod.? Před podpisem si prosím přečtěte výzvu pro odborníky!