KARTA NA TÝDEN – Eso holí: Nový začátek
Snad není vhodnější karta pro začátek nového roku, protože je naplněna očekáváními a nabitá potenciálem všechna ta očekávání zhmotnit. Nedočkavě chceme opustit loňské chmury a vyrazit za lepšími zítřky. Jsme přesvědčeni, že od zítřka půjdeme vstříc svým předsevzetím. Snažíme se nemyslet na to, že se náš seznam stále opakuje stejně jako jeho mizivé výsledky.

To ale není chyba téhle karty. To je chyba naší interpretace. Chceme uchopit žhavé jiskry holýma rukama a v mysli přeskakujeme spoustu kroků, nezbytných k převedení těchto prvotních jiskřiček k zářivě ohromujícím výsledkům.

Zkusme to udělat jinak. Neplýtvejme svým novoročním zápalem na seznam dlouhodobých cílů. Využijme všechny ty životadárné jiskřičky prostě jen k tomu, aby ještě více hořely. Udělejme aktivně nějakou klukovinu, hloupý vtip. Něco, čemu se od srdce zasmějeme. A pak ještě víc a houšť. Protože smích je živná půda pro jiskry. Teprve až se z nich vytvoří stabilnější ohníček, můžeme mluvit o vůli a jejím zaměřování na cíle.

Ivana Semerádová

www.protistresu.cz

Troška mého občasného blogování včetně novoroční inspirace na http://vikaherbs.wordpress.com